ASUS TUF Gaming i7 12700 vs ASUS ROG R7 6800H

Bütçem maksimum 25k

ASUS ROG olanın linki: https://www.hepsiburada.com/asus-ro...V0-5RCh3-LgEeEAQYBSABEgL1NvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Bu da ASUS TUF linki: https://www.hepsiburada.com/asus-tu...6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-pm-HBC00003VLDFJ

Fiyat olarak yakınlar sanırım i7 olanı tercih etmek mantıklı olan başka tavsiyeniz varsa değerlendirebilirim.

Fiyat farkı çok az var problem değil oda.

Kusura bakmayın sitede yeniyim linklerini şöyle bırakayım farklı bir model tavsiyeniz olursa bakabilirim.

ASUS ROG olanın linki: https://www.hepsiburada.com/asus-ro...V0-5RCh3-LgEeEAQYBSABEgL1NvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Bu da ASUS TUF linki: https://www.hepsiburada.com/asus-tu...6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-pm-HBC00003VLDFJ
25k için daha mantıklı olur:

Bu ikisini ben de araştırdım. Birbirine yakın cihazlar. Farklarını yazayım sen karar ver. Oyunlarda ASUS TUF'ın FPS değerleri ROG'dan daha fazla. Yaklaşık 10 FPS fark ediyor. Intel işlemci her senaryoda AMD'den daha iyi. Render vb. gibi işlemciye yük binen işler yapacaksan aklında bulunsun. ROG'un soğutması TUF'dan daha iyi. Yaklaşık 10-15 derece fark ediyor. TUF'ın klavye tek tip aydınlatma, ROG 4 bölgeli. İkisi de 144 Hz %62.5 sRGB panele sahip. ROG'un RAM DDR5, TUF DDR4.

Bütçeyi 25 bine çıkarabiliyorsan 3050 kart alma. 3050, sadece yakın gelecekte değil şu anki oyunlar için de yeterli bir ekran kartı değil maalesef. 3060 ve %100 sRGB panele sahip, soğutması iyi bir cihaz alırsan daha uzun ömürlü ve dertsiz kullanırsın. Benim bütçe 25-26 bin olmadığı için bakmadım bu bütçeyle böyle bir cihaz alınabilir mi diye.

3060'lar çok pahalı geliyor link atar mısınız Monster Monster Abra A5 V17.3.6 Intel Core i7-11800H 15.6

3050 Ti ama daha çok ısınıyor sorunlu diyorlar Casper Excalibur için de öyle çok kararsızım.

25k için daha mantıklı olur:

i5 almam ve Amazon'dan alışveriş yapmıyorum.

Bu modeller daha iyi olacaktır.

i7 olanı 23,500 TL sadece 3050 yerine 3050 Ti için 4.000 TL fark ödemek mantıklı mı ve HP ASUS gibi sağlam olan bir bilgisayar mı herkes ASUS için övgülerle anlatıyor.

i5 olması güçsüz olduğu anlamına gelmiyor, Amazon asıl satış açısından en güvenilir yerlerden. Neden yapmıyorsunuz?

Yazılım için kullanacağım en az i7 almam gerekiyor Amazon için de hiç alışveriş yapmadım ve 20 küsur bir PC'yi Amazon'dan almak bilmiyorum ve benim 1 hafta içinde almam gerekiyor Amazon'dan ne zamana gelir.

i7 olanı 23,500 TL sadece 3050 yerine 3050 Ti için 4.000 TL fark ödemek mantıklı mı ve HP ASUS gibi sağlam olan bir bilgisayar mı herkes ASUS için övgülerle anlatıyor.

Yazılım için kullanacağım en az i7 almam gerekiyor Amazon için de hiç alışveriş yapmadım ve 20 küsur bir PC'yi Amazon'dan almak bilmiyorum ve benim 1 hafta içinde almam gerekiyor Amazon'dan ne zamana gelir.

Hızlı gelir, dediğim gibi güçsüz olduğunu belirtmiyor i5 olması. i7 12700H'a ucundan yetişebiliyor mesela.

Şu an oynamamanız ileride oynamayacağınız anlamına gelmiyor ama. 20.000TL vererek alacağınız cihazın siz bugün kullanmayacak olsanız bile muadil fiyattaki bilgisayarların sahip olduğu bir özelliğe sahip olmaması sıkıntılı bir durum. İleride oynamaya karar verirseniz işinizi görmeyecek. R5 5600H ve R7 6800H arasında bir fark var bunu inkar etmenin bir lüzumu yok fakat 3050 ile 3060 arasındaki fark daha ciddi bence.

Attığınız linkte ki PC R5 5600 ve 8 GB RAM var işlemci ve RAM olarak düşük benim için onu tercih etmem.

Attığınız linkte ki PC R5 5600 ve 8 GB RAM var işlemci ve RAM olarak düşük benim için onu tercih etmem.

Attığınız linklerden birindeki laptopun fiyatı 22.000TL'idi. Ekstra 2000TL ile RAM'i 16 yapar SSD bile alırsınız. İşlemci konusunda evet sonuç olarak R7 6800H işlemcisine göre hem nesil hem de segment olarak aşağıda fakat güçsüz bir işlemci değil fakat 3050 mobil ise gerçekten güçsüz bir ekran kartı diyebilirim.

Attığınız linklerden birindeki laptopun fiyatı 22.000TL'idi. Ekstra 2000TL ile RAM'i 16 yapar SSD bile alırsınız. İşlemci konusunda evet sonuç olarak R7 6800H işlemcisine göre hem nesil hem de segment olarak aşağıda fakat güçsüz bir işlemci değil fakat 3050 mobil ise gerçekten güçsüz bir ekran kartı diyebilirim.

Yeni alacağım laptopta RAM SSD takmakla vuraşmak istemiyorum kurulu ve mantıklı olan için karar vermeye çalışıyorum 3050 Ti ile 3050 arasında fark var mı Monster tarafında şöyle bir model var:

Hızlı gelir, dediğim gibi güçsüz olduğunu belirtmiyor i5 olması. i7 12700H'a ucundan yetişebiliyor mesela.

Yok işlemcinin benchmarkt puanları iyi zaten de bilmiyorum.

HP için de parçaları ne kadar iyi olursa olsun beklediğin performansı vermiyormuş arada kullanılan devre ve parçalar kalitesiz olduğu için kayıp yaşatıyormuş kafam çok karışık.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı