ASUS TUF Gaming K3 tuş hassaslığı sorun yaratır mı?

Egid Dikmen

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Macbook Pro 16" M1 Pro Silver
Meslek
Ağa/Paşa
Klavyeyi yeni aldım. Elim tuşun üstündeyken bile tuş işliyor, hatta tuşa üflesem yine işleyecek derecede. Bu alışılır ve ileride sorun olmaktan çıkan bir şey mi yoksa bu klavyeyi kullanıp da halen buna alışamamış sorun yaşayan insan var mıdır?

Mekanik klavye kullanacaksan bu alışman gereken bir durum. Yazarken, oynarken kadar konforlu olmuyorlar genel olarak.

Mekanik klavye kullanacaksan bu alışman gereken bir durum. Yazarken, oynarken kadar konforlu olmuyorlar genel olarak.
Oyun oynayacagim ve kod yazacagim bunun icin aldim da klavye dediğiniz oyun ve yazi icindir zaten bunun icin konforlu degilse ne icin uretildi ki bu?

Sırf oyun oynayan insanlar var. ''Gaming klavye'' diye satılan klavyelerin de asıl kullanım amacı bu. Yazı burada ikincil amaç. Yazı yazmanın çok daha rahat olduğu klavyeler var, onlarda da oyun tarafı sıkıntılı. İhtiyaca göre tercih yapmak gerekiyor. İlk mekanik klavyeye geçtiğimde yazmakta epey zorlanıyordum, şimdi alıştım. Yine de eski kullandığım klavyedeki kadar rahat şekilde yazılmıyor. Kazara basılan tuş sayısı daha fazla oluyor. Oyun tarafında istediğin kadar tuşu kullanabilmek, hızlı tepki vermesi de rahatlığı olmuş oluyor.

Geri
Yukarı