ASUS TUF Gaming K7 yay sesi gelmesi

DeSeRT_TR

Hectopat
Daha fazla  
ASUS TUF Gaming K7 mekanik klavye almıştım. 2 aydır sorunsuz kullanıyordum. Dün Doom Eternal oynarken dodge atmak için sık kullandığım sol Shift tuşuna basınca yay ve çınlama sesi gibi bir ses geldiğini fark ettim. Garantiye göndersem değişim yapmazlar herhalde. Sizce sorun etmeli miyim? Mekanik klavyelerde olan kronik bir sorun mu yoksa klavye mi sorunlu? Sizde de aynısı oluyor mu? Bilgilendirirseniz sevinirim.
Güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Switch rengi önemli örneğin kırmızı Switch'lerde bu durum normaldir, fakat tek bir tuşta bu ses varsa ilgili Switch garantide değiştirilebilir. Ama kullanıma engel değilse ve çok fazla bir ses yoksa benim önerim 15-20 gün servis beklemek gereksiz olur. Garantisi bitmeye yakın gönderirsiniz hem genel kontrol yapılmış olur.

Switch rengi önemli örneğin kırmızı Switch'lerde bu durum normaldir, fakat tek bir tuşta bu ses varsa ilgili Switch garantide değiştirilebilir. Ama kullanıma engel değilse ve çok fazla bir ses yoksa benim önerim 15-20 gün servis beklemek gereksiz olur. Garantisi bitmeye yakın gönderirsiniz hem genel kontrol yapılmış olur.
@BatuhanUcan
Ben de öyle düşündüm. Klavyede, basışta falan sorun yok fakat sessiz ortamda bazen çınlama sesi rahatsız edebiliyor. Her klavyede aynı mı acaba bu sorun ?

Hocam red Switch'lerde genelde bu durum oluyor bende de var genel olarak ama bir tuşta daha fazla vardı neredeyse gıcırtı şeklinde ben bu durumu tıraş makinelerinin içindeki göz damlası gibi olan yağ ile çözdüm. Biraz Switch üzerine damlattım gıcırtı kesildi ama çınlama devam ediyor. Bu çözümü uygulamak risklidir devre kartına zarar verebilir ben risk aldım. Ama kapı gıcırtısı gibi olmadığı sürece ve tuşta hassasiyet-algılama gibi bir problem olmadığı sürece garantide bir şey yapılacağını sanmam. Yukarıda dediğim gibi garantisi bitmeye yakın yollarsınız durumu belirtirsiniz o zaman genel kontrol yapılır ve anormalse durum Switch ya da klavye değişimi yapılır. Ama dediğim gibi red Switch'lerde çınlama sesi normaldir.
Anladığım kadarıyla sende benim gibi epey takıntılısın :) ama teknolojik ürünlerin zamanla yıprandığını ve mutlaka belli bir süre sonunda ömrünün bittiğini unutma, şu an sağlamsa keyfine bak yarını yarın düşünürsün. :)
Hocam red Switch'lerde genelde bu durum oluyor bende de var genel olarak ama bir tuşta daha fazla vardı neredeyse gıcırtı şeklinde ben bu durumu tıraş makinelerinin içindeki göz damlası gibi olan yağ ile çözdüm. Biraz Switch üzerine damlattım gıcırtı kesildi ama çınlama devam ediyor. Bu çözümü uygulamak risklidir devre kartına zarar verebilir ben risk aldım. Ama kapı gıcırtısı gibi olmadığı sürece ve tuşta hassasiyet-algılama gibi bir problem olmadığı sürece garantide bir şey yapılacağını sanmam. Yukarıda dediğim gibi garantisi bitmeye yakın yollarsınız durumu belirtirsiniz o zaman genel kontrol yapılır ve anormalse durum Switch'ya da klavye değişimi yapılır. Ama dediğim gibi red Switch'lerde çınlama sesi normaldir.
Anladığım kadarıyla sende benim gibi epey takıntılısın :) ama teknolojik ürünlerin zamanla yıprandığını ve mutlaka belli bir süre sonunda ömrünün bittiğini unutma, şu an sağlamsa keyfine bak yarını yarın düşünürsün. :)

İçin çok rahatsız oluyorsa servise göndermeden önce rma.asus.com'a girerek ilgili durumun videosunu çekerek yolla ve servis dönüşünü bekle. Sana eğer bu klavye sorunlu derlerse yollarsın ama durum normaldir derlerse kullanmaya devam edersin dostum.

Yeni konular

Geri
Yukarı