ASUS TUF Gaming kaç sene götürür?

mburakkarakas

Decapat
Yer
Buca,İzmir
256 olmasa SSD olabilir de. Bir de tak çıkarla uğraşmak zor geliyor. Artı masrafı da var SSD olarak yoksa RTX bende isterim.
@Silinen üye bir de animasyon yapacağım sence sıkıntı olur mu? 2D-3D, Adobe programları kullanacağım bol bol çizim tabletimle.

Son düzenleme:
256 olmasa SSD olabilir de. Bir de tak çıkarla uğraşmak zor geliyor. Artı masrafı da var SSD olarak yoksa RTX bende isterim.
@Silinen üye bir de animasyon yapacağım sence sıkıntı olur mu? 2D-3D, Adobe programları kullanacağım bol bol çizim tabletimle.

Hocam işlemci düşük gelir diye düşünüyorum. i5 10300H'nin içinden geçer R5 5600h o tarz programlarda ekran kartıda çok daha iyi 256 SSD yeter diye düşünüyorum yetmezse satıp 512 veya 1TB alınabilir, tak çıkar yapmak en mantıklısı yoksa çok daha az performans alacaksındır.

Alacağım bilgisayar bu. Acaba kaç sene daha gider? Normal şartlarda yeni çıkan oyunlar da dahil Low-medium oynatsa kafiyim. Umarım linkten ban yemem güvenilir site çünkü.
Şu an bu bilgisayarı kullanıyorum. Önermiyorum. Çok ısınıyor ve ekranda ölü piksel çıkabilir. Ölü piksel çıkmasa bile her türlü çok ısınıyor ve oyundayken işlemci normalde 4.3 ghz'lere çıkması gerekirken 3.8 - 4.0 ghz'lerde anca çalışıyor ve o sıcaklıklarda bile 95 anlık 97 dereceler görebiliyorsunuz.

Aynı modelin i5 11. nesilli modelleri hakkında bilgim yok.

Şu an bu bilgisayarı kullanıyorum. Önermiyorum. Çok ısınıyor ve ekranda ölü piksel çıkabilir. Ölü piksel çıkmasa bile her türlü çok ısınıyor ve oyundayken işlemci normalde 4.3 GHz'lere çıkması gerekirken 3.8 - 4.0 GHz'lerde anca çalışıyor ve o sıcaklıklarda bile 95 anlık 97 dereceler görebiliyorsunuz.

Aynı modelin i5 11. nesilli modelleri hakkında bilgim yok.

Isınmayı kendi programından halledebiliyoruz diye biliyorum. Kötü mü özellik olarak sen oyun oynuyorsundur. Ölü piksel korkuttu biraz. Önerebilecğin var mı iyi bir laptop 9000 8000 arası.
Isınmayı kendi programından halledebiliyoruz diye biliyorum. Kötü mü özellik olarak sen oyun oynuyorsundur. Ölü piksel korkuttu biraz. Önerebilecğin var mı iyi bir laptop 9000 8000 arası.

Demin bir yorum okudum burada termaller düzeltildi diyorlar f15/17 serisi için. A15'te devam ediyormuş ısınma sorunu.

Hayır başka laptop öneremem, çünkü hiç kullanmadım. Bu foruma üye olmadan bu bilgisayar hakkında "alınır mı" konularına baktım ve birkaç kişi "ısınma sorunu A serisinde var bu F serisi bunda ısınma yok" diye işkembeden sallayanlara inanıp bu bilgisayarı aldım. Ölü piksel çıktı ama takmadım kafaya. F serisi ısınmıyor belki, belki işlemciden kaynaklı ısınıyor ama sonuçta bu model ısınıyor.

Kendi programından Sessiz, Performans ve Turbo seçenekleri var. Günlük işlemler için Sessiz mod yeterli, bunda ısınma sorunu yok. Ancak işlemci gücüne ağırlık veren oyunlarda Performans modu yetersiz kalıyor. Çünkü işlemci 3.5 ghz civarında çalışıyor ve atıyorum BF1 için yeterli gücü sağlayamıyor, ekran kartını besleyemiyor böylece de.

Daha az önce oyundaydım. Turbo modda 95-97 derece. İkidebir frekans yükseltmeye çalışıp sonra geri indiriyor, neden? Çünkü ısınıyor ve zarar görmemek için işlemciyi kısıyor.

Bilgisayarı kullanmayıp bu modeli alın falan diyenlere bakmayın. Hepsiburada, Trendyol'da "kargo hızlıydı, süper pc!!" diyenlere de bakmayın. Ben net bir şekilde söylüyorum. Bu laptop'u almayın.

Edit: Performans modunda da oyundayken 88-90 derece.

Hayır başka laptop öneremem, çünkü hiç kullanmadım. Bu foruma üye olmadan bu bilgisayar hakkında "alınır mı" konularına baktım ve birkaç kişi "ısınma sorunu A serisinde var bu F serisi bunda ısınma yok" diye işkembeden sallayanlara inanıp bu bilgisayarı aldım. Ölü piksel çıktı ama takmadım kafaya. F serisi ısınmıyor belki, belki işlemciden kaynaklı ısınıyor ama sonuçta bu model ısınıyor.

Kendi programından Sessiz, Performans ve Turbo seçenekleri var. Günlük işlemler için Sessiz mod yeterli, bunda ısınma sorunu yok. Ancak işlemci gücüne ağırlık veren oyunlarda Performans modu yetersiz kalıyor. Çünkü işlemci 3.5 GHz civarında çalışıyor ve atıyorum BF1 için yeterli gücü sağlayamıyor, ekran kartını besleyemiyor böylece de.

Daha az önce oyundaydım. Turbo modda 95-97 derece. İkidebir frekans yükseltmeye çalışıp sonra geri indiriyor, neden? Çünkü ısınıyor ve zarar görmemek için işlemciyi kısıyor.

Bilgisayarı kullanmayıp bu modeli alın falan diyenlere bakmayın. Hepsiburada, Trendyol'da "kargo hızlıydı, süper PC!" diyenlere de bakmayın. Ben net bir şekilde söylüyorum. Bu Laptop'u almayın.

Edit: Performans modunda da oyundayken 88-90 derece.

O kadar da beğenmiştim. Bu Intel işlemcili laptoplarda hep var bu ısınma sorunu nedense. Yorumlarda hep görüyorum. Şimdi yerine ne bakacağım o sıkıntı.

Yeni konular

Geri
Yukarı