ASUS TUF Gaming laptopa SSD önerisi

Baydar2

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Tuf Gaming F15-RTX 3050 Intel İ5 11 Nesil-16 GB Ram-512 GB SSD-Hyperx Quadcast Mikrofon-Rampage Pulsar Kulaklık-Gamepower Saber RGB Klavye-Rampage Drop M3 Mause-Rampage Prote Laptop Fanı-Lenovo Legion R25i-30 Monitör
Meslek
Eğitmen
Kullandığım cihaz bu. Daha önceden 8 GB RAM attırmıştım DDR4. şimdi de ancak 3 tane oyun indirebiliyorum hafızası yetmiyor. SSD çok anlamıyorum. Bana yardımcı olursanız sevinirim. 1200 TL'ye alabileceğim 500 GB bir ürün istiyorum. Bilgisayarın SSD ve RAM bilgisi görselde.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-30 002852.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-30 002852.png
    21,1 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-30 003228.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-30 003228.png
    51,6 KB · Görüntüleme: 6
Sağ ol dostum bir de böyle bir ürün var. Bunu alabiliyor muyuz bilgisayara.
Normalde aslında ben de M.2 SSD önermiştim ama başlıkta direkt SSD yazdığı için SATA SSD'ye çevirdim.
Laptopunuzda 2 tane M.2 SSD slotu olduğu için alabilirsiniz. Yalnız SN570 yerine Kioxia Exceria G2 almanız çok daha mantıklı olur.

Normalde aslında ben de M.2 SSD önermiştim ama başlıkta direkt SSD yazdığı için SATA SSD'ye çevirdim.
Laptopunuzda 2 tane M.2 SSD slotu olduğu için alabilirsiniz. Yalnız SN570 yerine Kioxia Exceria G2 almanız çok daha mantıklı.

O zaman bana ilk attığın ürün yanlış doğru mu anladım.

Hayır, ürün doğru. SATA SSD almak istiyorsan ilk attığımı, M.2 SSD almak istiyorsan 2. attığımı al.

SATA ve M.2 SSD'nin farkı var mı kanka. SATA'ların okuma yazma hızı düşük oluyormuş herhalde karşılaştırma yapınca.

Son düzenleme:
SATA ve M.2 SSD'nin farkı var mı kanka. SATA'ların okuma yazma hızı düşük oluyormuş herhalde karşılaştırma yapınca.
Var tabii ki. M.2 SSD SATA SSD'den daha hızlıdır. Online oyunlarda oyuna girme hızını, sistem içine kurulduğunda bilgisayarın açılma hızını falan büyük oranda etkiler. 1 tane fazlalık M.2 SSD slotunuz varken M.2 SSD almanız daha mantıklı olur.

Var tabii ki. M.2 SSD SATA SSD'den daha hızlıdır. Online oyunlarda oyuna girme hızını, sistem içine kurulduğunda bilgisayarın açılma hızını falan büyük oranda etkiler. 1 tane fazlalık M.2 SSD slotunuz varken M.2 SSD almanız daha mantıklı olur.

Tamamdır teşekkürler dostum değerli bilgilerin için. Benim bilgisayara SSD modelleri bakarken M.2 SSD diye mi bakacağım, yani M.2 SSD'lerin hepsi oluyor mu bilgisayarıma?

Yeni konular

Geri
Yukarı