ASUS TUF Gaming M5 mouse kilitlenmesi

dogukanavci0

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Bu fareyi 3-4 gündür kullanıyorum. İtopya'dan satın aldım. Bazen oyunlarda fare imleci kendini kilitliyor ve hareket etmiyor. Aynı zamanda DPI ayarlama tuşu haricindeki tuşları da basmıyor yani işlev göstermiyor. RGB'si yanmaya devam ediyor. Kablosunu çekip taktığım zaman normale dönüyor. Anakartımı alalı 2 ay kadar oluyor farklı portlarda da denedim. BIOS ve Windows'um güncel değildi son sürüme güncelledim. Halen daha devam etmekte problem farede mi acaba? Geri yollamalı mıyım?

Sensöründe sorun olabilir. Bence başka bir mouse ile değiştirin. 300 ila 500 TL arasında çok daha iyi mouse'lar bulabilirsiniz. Eğer el ölçülerinizi ve tutuş şeklinizi belirtirseniz yardımcı olabilirim.

1593360742898.png

1593360802366.png

(Kırmızı yerler elinizin temasa ettiği noktaları gösteriyor)

Sensöründe sorun olabilir. Bence başka bir mouse ile değiştirin. 300 ila 500 TL arasında çok daha iyi mouse'lar bulabilirsiniz. Eğer el ölçülerinizi ve tutuş şeklinizi belirtirseniz yardımcı olabilirim.

Eki Görüntüle 603123

Eki Görüntüle 603125

(Kırmızı yerler elinizin temasa ettiği noktaları gösteriyor)
Hocam Fingertip ve Claw arası değişiyor tutuşum da. Ben bu fareyi itopya indirimlerinden satın almıştım. Yani 300 Tl gibi fiyatlara satın almadım 180'e inmişti. IPS ve Sensörü fiyatına göre çok iyi gelmişti. Ancak geri göndereceğiz gibi duruyor.

Fingertip için en uygun F/P faresi bence.

Edit: Sakın G203 Prodigy almaya çalışmayın çünkü G102 ile arasında fark yok. Sadece farklı bölgelerde(Asya,Avrupa olarak) satılıyorlar. G203 Lightsync ise G102'nin RGB versiyonu.

Fingertip için en uygun F/P faresi bence.

Edit: Sakın G203 Prodigy almaya çalışmayın çünkü G102 ile arasında fark yok. Sadece farklı bölgelerde(Asya,Avrupa olarak) satılıyorlar. G203 Lightsync ise G102'nin RGB versiyonu.
Hocam bütçenin 40-50 üstüne çıkılırsa sizce rival 110 nasıldır ?

Hocam bütçenin 40-50 üstüne çıkılırsa sizce rival 110 nasıldır ?

G102'nin sensörü, ayakları ve ağırlığı biraz daha iyi. Aralarındaki iki büyük fark lift-off distance ve şekil. Lift-off distance da yerden ne kadar yüksekliğe yükselince sensörün takip etmeyi bıraktığıdır, ki bu G102'de daha düşük.(yani daha iyi) Şekil konusu da sizin tercihiniz. Bir teknoloji mağazasına gidip ikisini de deneyin bence. Sonuçta mouse'larda en önemli etken elinize oturup oturmadığı.

Merhaba arkadaşlar. Bu fareyi 3-4 gündür kullanıyorum. İtopya'dan satın aldım. Bazen oyunlarda fare imleci kendini kilitliyor ve hareket etmiyor. Aynı zamanda DPI ayarlama tuşu haricindeki tuşları da basmıyor yani işlev göstermiyor. RGB'si yanmaya devam ediyor. Kablosunu çekip taktığım zaman normale dönüyor. Anakartımı alalı 2 ay kadar oluyor farklı portlarda da denedim. BIOS ve Windows'um güncel değildi son sürüme güncelledim. Halen daha devam etmekte problem farede mi acaba? Geri yollamalı mıyım?

Merhaba bende 1 aydır bu fareyi kullanmaktayım aynı sorun sürekli başıma geliyor oyunlarda geri kalıyorum ve oyunum berbat oluyor. Siz çözüm bulabildiniz mi?

Merhaba bende 1 aydır bu fareyi kullanmaktayım aynı sorun sürekli başıma geliyor oyunlarda geri kalıyorum ve oyunum berbat oluyor. Siz çözüm bulabildiniz mi?
Önce Asus teknik desteğe mail attım problemin büyük olasılıkla fareden olduğunu söylediler. Böyle olunca da iade veya değişim isteminde bulunarak fareyi İtopya'ya geri gönderdim. Şimdi teknik inceleme yapılıyor. Sonuç ne olacak bakalım.

Geri
Yukarı