ASUS TUF Gaming RA05 K3 vs ASUS ROG STRIX Scope RX red

Bütçe
1000-1500 TL arası

Akilon

Hectopat
Daha fazla  
ASUS TUF Gaming RA05 K3 d/rd red Switch.

ASUS ROG STRIX Scope RX red Switch IP57 su geçirmez ve toza dayanıklı Türkçe optik mekanik Gaming klavye.

Merhaba arkadaşlar, bu iki klavye arasında kararsız kaldım.
İkisi de aynı fiyatta ve seçmek zor geldi.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

ROG alın. Bana sonuç gayet açık geldi fakat TUF serisinin hangi özelliği sizi kararsız bıraktı anlayamadım.

Ve çabuk olun. Klavye fiyatına göre çok iyi görünüyor.

ASUS TUF Gaming RA05 K3 d/rd red Switch.

ASUS ROG STRIX Scope RX red Switch IP57 su geçirmez ve toza dayanıklı Türkçe optik mekanik Gaming klavye.

Merhaba arkadaşlar, bu iki klavye arasında kararsız kaldım.
İkisi de aynı fiyatta ve seçmek zor geldi.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

ROG STRIX Scope RX Red kullandım ve çok kibar buldum. Tuş basım hissiyatı çok yumuşak. RGB ışıklandırması gerçekten etkileyici. Plastik de olsa bilek desteğine ihtiyaç duymuyorsanız Scope RX alabilirsiniz.

Aşağıdakilerin hepsi kendi düşünce ve deneyimlerime dayanarak yazdığım şeyler. İlk defa mekanik klavye kullanan biriyim. Bunu düşünerek okuyunuz lütfen.

Hocam ROG olanı aldım. 1399 TL verdim.

Kendim laptop klavyesi kullanıyordum ve buna geçince tepki süresini fark edemem diye düşünüyordum fakat benim gibi pek anlamayan biri bile fark olduğunu fark etti.

Klavye yazı işleri için alınacak bir klavye mi tartışılır? Yani ben kod falan da yazarım derseniz tekrar düşünün bence çünkü tuşlar çok hassas. Bende el alışkanlığı var genelde sol yüzük parmağım "a" tuşunun üzerinde durur. Oyun oynarken farkında olmadan bastığım zamanlar oldu. Ayrıca tuşa sol, sağ, üst ve alt fark etmeksizin dokunduğunuzda algılıyor. Tepki hızı çok fazla.

CTRL tuşunun büyük olması hoşuma gitti.

Tepki süresi, ışıklandırması ve özellikle F12 tuşu çok hoş.

Sağ üstte multimedya tuşları yok ama pek eksikliğini hissetmedim bilemiyorum belki daha önceden multimedya tuşlu klavye kullanmadığım için olabilir. Ben okeyim şu anki duruma.

RGB kısmını yeni yeni keşfediyorum umarım kısa zamanda güzel profiller falan oluştururum.
Laptop klavyesi kullandığım için bileğim biraz boşta gibi hissettiriyor yani bilek desteğini arıyor ellerim. Muhtemelen şu

Bilek desteğini alacağım.

Özetlersek oyunlar için kullanılan belirli tuşlara alışılırsa ve bilek desteği aranmazsa bence fiyatına göre çok çok iyi bir klavye diye düşünüyorum.
Yazı işleri için rahat üç ay kullanmam gerekli benim bu klavyeyi :D.

Konuyu hortlatmak gibi oldu ama ben de bu 2 klavye arasında kaldım , TUF olan da çok övülmüş. Farklı bir alternatif varsa da açığım :)

Konuyu hortlatmak gibi oldu ama ben de bu 2 klavye arasında kaldım. TUF olan da çok övülmüş. Farklı bir alternatif varsa da açığım :)

Merhaba :) bayağı uzun süredir kullanıyorum klavyeyi. Yukarıdaki yazımda da dediğim gibi tuş hassasiyeti biraz fazla. Yazı işlerinde vs kullanacaksanız pek tavsiye etmem. Oyun için kullanacaksanız cidden güzel bir klavye bence fakat şöyle de bir durum var pek fazla mekanik klavye kullanmışlığım yok o sebeple benim yorumumun bu husustaki hükmü tartışılır.
LoL oynuyorum ve yaptığım komboların laptop klavyesine göre hızını fark edebiliyorum. Ben bilek desteğini eksiklik olarak görüyorum. Işıklandırması bence çok güzel. Yaşadığınız yerde deneme şansınız varsa almadan önce mutlaka deneyin derim.

T
Merhaba :) bayağı uzun süredir kullanıyorum klavyeyi. Yukarıdaki yazımda da dediğim gibi tuş hassasiyeti biraz fazla. Yazı işlerinde vs kullanacaksanız pek tavsiye etmem. Oyun için kullanacaksanız cidden güzel bir klavye bence fakat şöyle de bir durum var pek fazla mekanik klavye kullanmışlığım yok o sebeple benim yorumumun bu husustaki hükmü tartışılır.
LoL oynuyorum ve yaptığım komboların laptop klavyesine göre hızını fark edebiliyorum. Ben bilek desteğini eksiklik olarak görüyorum. Işıklandırması bence çok güzel. Yaşadığınız yerde deneme şansınız varsa almadan önce mutlaka deneyin derim.
Teşekkürler hocam kesinlikle deneyeceğim

Geri
Yukarı