ASUS TUF Gaming RTX 3060 Ti için kaç watt PSU alınmalı?

Hocam yanlış anlamayın lütfen, az çok takip ederim teknolojiyi ama bu Goodram hiç tercih edeceğim bir marka değil gibi. Sistemimde RAM 32 GB olarak tercih ettim çünkü önceki sistemimde 16 GB zaman zaman sınırlara dayanıyordu. Şu an sistemimde her parça maalesef istediğim marka model değil ancak yine de sunulan seçenekler arasından en düzgünlerini ve bütçeme göre en ideal olanları seçmeye çalıştım. Pckolik markası da 1-2 kere gördüğüm be şikayetleri aşağı yukarı gaming.gen.tr gibi olan bir firma ama nedense bu tarz markalara nasıl bu kadar güveniliyor anlamıyorum da. Dediklerim aslında sistemi satın aldığım firma için de geçerli ama şu an yayıncılara, platformlara reklam vermeleri ve bir süredir göz önünde olmalarından dolayı tercih ettim ve firmaya ulaşmak için 1 saat telefonda beklemem gerektiğinde de epey pişman oldum. Bilmiş gibi konuşuyormuşum gibi anlaşılmamıştır umarım, sadece daha bilindik markalardan gitmeye çalışıyorum.

@Bnalsveee eisaemyck arkadaşın topladığı sisteme bakın satıcı seçenekleri ile daha rahat olur sizin için. RAM'i tek kanal 16 GB alıp ileride yükseltirsiniz.

26k ediyor güvendiğiniz satıcıdan alabilirsiniz attıklarım hepsi güvenilir.
Yardımınız için çok teşekkür ederim. Sistemi sipariş edeli 1 hafta oldu yani Pazartesi ya da Salı gibi kargoya verilir büyük ihtimalle. İade vs. iş, güç arasında zor olacağından sanırım sistem sorunsuz gelirse devam edeceğim gibi.

Bu arada aklımda bir de Tebilon markası vardı ancak sistem özelleştirme seçenekleri bana hiç uymadı.

Yardımınız için çok teşekkür ederim. Sistemi sipariş edeli 1 hafta oldu yani pazartesi-salı gibi kargoya verilir büyük ihtimalle. İade vs. iş, güç arasında zor olacağından sanırım sistem sorunsuz gelirse devam edeceğim gibi.

Hocam en az 7-8k kazık yiyorsunuz 2 hafta iade hakkınız var iade edin.

Yardımınız için çok teşekkür ederim. Sistemi sipariş edeli 1 hafta oldu yani pazartesi ya da salı gibi kargoya verilir büyük ihtimalle. İade vs. iş, güç arasında zor olacağından sanırım sistem sorunsuz gelirse devam edeceğim gibi.

Alırken sorsaydınız keşke şu an 22K ya 3070 Ti sistem bile var parçaları daha kaliteli ayrıca.

Yine de hayırlı olsun kötü bir sistem almadınız sizi anlayabiliyorum bende iade konusunda üşengeçim ölü pikselli monitörü iade etmemiştim zamanında.

Hocam en az 7-8k kazık yiyorsunuz 2 hafta iade hakkınız var iade edin.
Hocam bu sistemler ilk başta laptop olarak bakmaya başladım ve elimde hazır TV varken konsol gibi olsun diye kasa toplamaya yöneldim. Böyle bakınca bu ayarda bir laptop'a göre fiyat uygun gibi geldi ama tabi hazır sistem olduğu işin sunulan seçeneklerin bazıları pahalı olsa bile en azından daha güvendiğim markalar olduğu için böyle tercih etmiş oldum. Sizin dediğiniz gibi 7K, 8K fark sanki çok fazla gibi, biraz da kişisel tercihe bakıyor bu yani mesela sistemim 3070-3080 olsun diye GoodRam tercih etmek bence doğru değil ya da Palit her ne kadar görüp bildiğim bir marka olsa da tercih etmek istemediğim bir marka. Bu şekilde bakınca ben bu parçaları başka bir yerden daha ucuza toplayabilir miydim siz böyle söyleyince aklıma o kurcaladı sadece.

Hocam bu sistemler ilk başta laptop olarak bakmaya başladım ve elimde hazır TV varken konsol gibi olsun diye kasa toplamaya yöneldim. Böyle bakınca bu ayarda bir laptopa göre fiyat uygun gibi geldi ama tabii hazır sistem olduğu işin sunulan seçeneklerin bazıları pahalı olsa bile en azından daha güvendiğim markalar olduğu için böyle tercih etmiş oldum. Sizin dediğiniz gibi 7k, 8K fark sanki çok fazla gibi, biraz da kişisel tercihe bakıyor bu yani mesela sistemim 3070-3080 olsun diye Goodram tercih etmek bence doğru değil ya da Palit her ne kadar görüp bildiğim bir marka olsa da tercih etmek istemediğim bir marka. Bu şekilde bakınca ben bu parçaları başka bir yerden daha ucuza toplayabilir miydim siz böyle söyleyince aklıma o kurcaladı sadece.

Konsol olarak TV de kullanmanız yanlış TV'den oyun oynanmaz bilgisayar ile.
Ve Goodram'e ön yargılı yaklaşıyorsunuz ben kendim kullanıyorum ve iyi ki bunu almışım Palit'inde 4080 de en performanslı kart olduğunu duymuşsunuzdur zaten.

Alırken sorsaydınız keşke şu an 22K ya 3070 Ti sistem bile var parçaları daha kaliteli ayrıca.

Yine de hayırlı olsun kötü bir sistem almadınız sizi anlayabiliyorum bende iade konusunda üşengeçim ölü pikselli monitörü iade etmemiştim zamanında.

Zamanında Hepsiburada'dan ölü pikseli bir monitör geldi bana. Hatta linkini aşağıya ekliyorum. Tüketici hakem heyeti falan derken 32" 2K monitör stokta kalmadı ve önerdikleri şey 27" 1080p monitörlerdi. Yani hem zaman kaybettim, 50-60 gergin telefon görüşmesi yaptım hem de para kaybettim işin sonunda. O yüzden iade, hak arama olayı artık yıldırdı beni. Eğer bir sorun olursa yine uğraşırım mecburen ama sistem sağlam olduktan sonra 1 saat bekleyip ulaşabildiğim firmayla iade için tartışmak istemiyorum çünkü bu tarz satıcılarda (satın aldığım markanın Şikayetvar sayfasında da gördüm bu tarz şikayatleri) bıktırana kadar süründürüyorlar. Yine de ilginiz için çok teşekkür ederim, kazıklanmam için yani iyiliğim böyle konuştuğunuzun da farkındayım.

Hocam bu sistemler ilk başta laptop olarak bakmaya başladım ve elimde hazır TV varken konsol gibi olsun diye kasa toplamaya yöneldim. Böyle bakınca bu ayarda bir laptopa göre fiyat uygun gibi geldi ama tabii hazır sistem olduğu işin sunulan seçeneklerin bazıları pahalı olsa bile en azından daha güvendiğim markalar olduğu için böyle tercih etmiş oldum. Sizin dediğiniz gibi 7K, 8K fark sanki çok fazla gibi, biraz da kişisel tercihe bakıyor bu yani mesela sistemim 3070-3080 olsun diye Goodram tercih etmek bence doğru değil ya da Palit her ne kadar görüp bildiğim bir marka olsa da tercih etmek istemediğim bir marka. Bu şekilde bakınca ben bu parçaları başka bir yerden daha ucuza toplayabilir miydim siz böyle söyleyince aklıma o kurcaladı sadece.

Yanlış anlamayın ama marka seçmek mantıklı değil, ekran kartı ASUS olunca ileride VRAM sebebiyle tıkanmasını engellemiyor.

Konsol olarak TV de kullanmanız yanlış TV'den oyun oynanmaz bilgisayar ile.
Ve Goodram'e ön yargılı yaklaşıyorsunuz ben kendim kullanıyorum ve iyi ki bunu almışım Palit'inde 4080 de en performanslı kart olduğunu duymuşsunuzdur zaten.
Zamanında önce kullandığım bilgisayarı kardeşime vermeden önce 6-7 ay zaten gamepad ile konsol gibi kullandım bilgisayarı. Ana amacım PC rahatlığı ve konsol kullanımı olduğu için sorun olmayacaktır.

Yanlış anlamayın ama marka seçmek mantıklı değil, ekran kartı ASUS olunca ileride VRAM sebebiyle tıkanmasını engellemiyor.
Bir önceki sistemim Sapphire RX 570 4 gb Pulsr modeliydi (bir daha tövbe, 3 PSU ve 1 anakart değiştirmek zorunda kaldım). Daha öncesinde GTX 550 Ti 1 gb kullanıyordum. Şu an elimde Xbox Series S b var ve çok yüksek grafik ihtiyacım yok, bildiğim ve güvendiğim markanın ürününü beni gittiği yere kadar götürsün mantığıyla kullanıyorum. Yoksa dediğiniz gibi bakınca tabii ki hazır sunulan 3070-3080'li ama iç donanımları istediğim gibi olmayan bir PC alsaydım belki aynı ya da daha ucuza almış olacaktım ama bilerek böyle bir sistem topladım.

Önceki mesajımda da dediğim gibi sizcr bu sistemi aynı parçalarla daha ucuza toplayabilir miydim?

Son düzenleme:
Zamanında önce kullandığım bilgisayarı kardeşime vermeden önce 6-7 ay zaten gamepad ile konsol gibi kullandım bilgisayarı. Ana amacım PC rahatlığı ve konsol kullanımı olduğu için sorun olmayacaktır.

Bir önceki sistemim Sapphire RX 570 4 GB Pulsr modeliydi (bir daha tövbe, 3 PSU ve 1 anakart değiştirmek zorunda kaldım). Daha öncesinde GTX 550 Ti 1 GB kullanıyordum. Şu an elimde Xbox Series S b var ve çok yüksek grafik ihtiyacım yok, bildiğim ve güvendiğim markanın ürününü beni gittiği yere kadar götürsün mantığıyla kullanıyorum. Yoksa dediğiniz gibi bakınca tabii ki hazır sunulan 3070-3080'li ama iç donanımları istediğim gibi olmayan bir PC alsaydım belki aynı ya da daha ucuza almış olacaktım ama bilerek böyle bir sistem topladım.

Önceki mesajımda da dediğim gibi sizcr bu sistemi aynı parçalarla daha ucuza toplayabilir miydim?

Toplardınız, daha saçması ülkemizde zatem ROG ürünler pahalı fakat TUF olunca ROG gibi fiyatlandırıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı