ASUS TUF Gaming VG24VQE için HDMI kablosu önerisi

Emir46

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, yeni bilgisayar satın aldım her şey geldi ve yanına ASUS TUF Gaming VG24vqe modelini aldım. Fakat içinden birbirlerine benzeyen bir kablo çıktı ve bu kablo Aquarius mesh kasama uymuyor. Monitör 165Hz. Bu monitör ve kasa için uygun kablo nereden bulabilirim? Yardımcı olan kişilere şimdiden teşekkürler.

Merhaba, yeni bilgisayar satın aldım her şey geldi ve yanına ASUS TUF Gaming VG24vqe modelini aldım. Fakat içinden birbirlerine benzeyen bir kablo çıktı ve bu kablo Aquarius mesh kasama uymuyor. Monitör 165Hz. Bu monitör ve kasa için uygun kablo nereden bulabilirim? Yardımcı olan kişilere şimdiden teşekkürler.
Hocam konu dışı olacak ama ben de VG27AQZ modelini aldım. Ölü pixel çıktı ve sık sık bu seride problemli olduğunu duydum. Sizde durumlar nasıl?

Nasıl kasana uymuyor? Ekran kartı modelin ne?
Ekran kartım: inno3d rtx 3060 ti twin x2

Kasa: Gamegaraj Aquarius mesh 650w

Monitör: asus tuf gaming VG24VQE yeni aldım, içinden çıkan kablo kasaya uymuyor.

bunun için extradan bi kablo mu almam gerek? Görüntüyü verebilmesi için

Extra hiçbir kablo almana gerek yok.

İçinden çıkan kabloların fotoğrafını atabilir misin uç tarafları net görünecek şekilde?

Ya yanlış kabloyu takmaya çalışıyorsun ya da yanlış yere takıyorsun.

Kasanın arkasında Ekran kartına takacaksın kabloyu, anakarta takmayacaksın.

Ekran kartına takmayı denedim kabloyu fakat uymuyor. Aynı şekilde yukarıda ki yerlerede uymuyor maalesef. Ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• IMG_20221229_022754.jpg
    IMG_20221229_022754.jpg
    133,4 KB · Görüntüleme: 62
  • IMG_20221229_023109.jpg
    IMG_20221229_023109.jpg
    117,3 KB · Görüntüleme: 76
Kablon DisplayPort kablosu. Ekran kartında takmaya çalıştığın yer HDMI portu. Ekran kartının diğer 3 portunun üzeri plastik kapak ile kapalı. Üzerinde DP yazan portun bir tanesini açıp kabloyu oraya tak ama yönüne dikkat et.
Kabloyu takarken de kablonun üstündeki kilit tuşuna bas, kabloyu iyice oturt ondan sonra kilidi bırak.

1672270598858.png

En sonuncu portu açtım kablo uydu ve monitöre taktım P olan kısma. Fakat ekranı açınca HDMI1- no signal diyor. Ne yapmalıyım?

monitör de hdmi yerine mi takmalıyım diğer kabloyu yoksa display P yazan kısma mı? Sanırım sinyal vermiyor şuan kasa açık.

En sonuncu portu açtım kablo uydu ve monitöre taktım P olan kısma. Fakat ekranı açınca HDMI1- no signal diyor. Ne yapmalıyım?

monitör de hdmi yerine mi takmalıyım diğer kabloyu yoksa display P yazan kısma mı? Sanırım sinyal vermiyor şuan kasa açık.
HDMI değil DP seçeceksin monitörde.

Monitöre takılan tarafının da iyice oturduğundan emin ol. Çıkar tak yap hatta.

Monitör de HDMI yerine mi takmalıyım diğer kabloyu yoksa display P yazan kısma mı? Sanırım sinyal vermiyor şu an kasa açık.

Kardeşim iki ucu da aynı değil mi kablonun? Ekran kartında DP portuna taktıysan monitörde de DP'ye takacaksın tabii ki. Zaten yanlış bir yere takamazsın uymaz. Göremiyorsan monitörü yatır iyice kontrol et işte kablonun ucuyla monitörde gireceği yeri.

Yeni konular

Geri
Yukarı