ASUS TUF Gaming VG24VQE için HDMI kablosu önerisi

Monitöre takılan tarafının da iyice oturduğundan emin ol. Çıkar tak yap hatta.

Kardeşim iki ucu da aynı değil mi kablonun? Ekran kartında DP portuna taktıysan monitörde de DP'ye takacaksın tabii ki. Zaten yanlış bir yere takamazsın uymaz. Göremiyorsan monitörü yatır iyice kontrol et işte kablonun ucuyla monitörde gireceği yeri.
Dediğin gibi kabloyu taktım hocam kusura bakma sinirlendirdiysem. Ekranı açınca HDMI-1 NO signal yazıyor sadece. Kasa açık olmasına rağmen aynı şekil diğer yerlere takamıyorum zaten.

HDMI değil DP seçeceksin monitörde.
Nasıl yapabilirim?

Dediğin gibi kabloyu taktım hocam kusura bakma sinirlendirdiysem. Ekranı açınca HDMI-1 NO signal yazıyor sadece. Kasa açık olmasına rağmen aynı şekil diğer yerlere takamıyorum zaten.

Nasıl yapabilirim?
Monitörün tuşuyla.

Monitör ayarlarına girebiliyor musun monitör üzerindeki tuşlar ile? Girebiliyorsan "kaynak" kısmı olması lazım. Oradan kaynağı DP yani DisplayPort seç. Çünkü DisplayPort kablosu taktık.

Normalde kendisi otomatik algılaması gerekirdi DP takınca ama sende neden böyle bilemiyorum.

Sistemi kendin mi topladın yoksa hazır mı aldın?

Monitör ayarlarına girebiliyor musun monitör üzerindeki tuşlar ile? Girebiliyorsan "kaynak" kısmı olması lazım. Oradan kaynağı DP yani DisplayPort seç. Çünkü DisplayPort kablosu taktık.

Normalde kendisi otomatik algılaması gerekirdi DP takınca ama sende neden böyle bilemiyorum.

Sistemi kendin mi topladın yoksa hazır mı aldın?
Hazır aldım, monitör ayarlarına giremiyorum maalesef. Power tuşuna basınca no signal hdmi-1 de kalıyor diğer tuşlar çalışmıyor.

Tüm sistem parçalarını yazabilir misin?

Sistem sana ekran kartı takılı olarak mı teslim edildi? Yoksa ekran kartını ayrı gönderdiler sen mi montaj yaptın?

Ekran kartını ben montaj yaptım.

İşlemci:
AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 35MB AM4 65W× 1

Anakart:
ASUS Prime B450M-K II 4400MHz (OC) AM4 mATX× 1

Ekran Kartı:
INNO3D RTX3060 Ti Twin X2 8 GB 256Bit GDDR6 (LHR)× 1

RAM:
Crucial Ballistix 16 GB (2x8) 3200MHz DDR4 CL16× 1

Depolama M.2:
Kioxia Exceria 500GB M.2 NVMe 1700/1600 Mb/s LRC10Z500GG8× 1

Kasa/Güç Kaynağı:
GameGaraj Aquarius-Mesh 650W 80+ Bronz RGB Mid. Tower Kasa× 1

Monitörü extra olarak ben aldım, sanırım sorun monitör de çünkü HDMI1 hatası veriyor fakat dediğiniz portu açtım (3.) Aynı şekil diğer kabloyu da P olan kısma taktım monitörde. Monitör Power tuşuna bastığım zaman no Signal- HDMI 1 diyor. Sanırım tuşlar kilitli ayarlara girip display seçemiyorum arkadaşın dediği gibi.

No Signal dedikten sonra biraz açılmasını bekler misin 1 dk kadar?
Ekran kartındaki kapağını açmadığın diğer 2 port da DisplayPort. Kabloyu onlardan birine tak. Monitörü de kapatıp DP kabloyu çıkarıp tekrar tak. Monitörde 2 tane HDMI 1 tane de DP var.
LÜTFEN DP KABLONUN HEM MONİTÖRE HEM EKRAN KARTINA İYİCE GİRDİĞİNDEN EMİN OL.
Sistemi daha önce hiç çalıştırdın mı? Kasa üzerindeki tüm fanlar(ekran kartı fanları dahil) dönüyor ve RGB varsa hepsi yanıyor değil mi? Sadece görüntü gelmiyor?
Anakart üzerinde hiç küçük kırmızı ışık görüyor musun RAM'lerin orada?
Monitördeki tuşlar kilitli diye bir şey yok. Ekran kartından monitöre görüntü gitmiyor. Sorunun bu. Bu monitörler takılan kabloyu otomatik algılar normalde.
Ya başta HDMI portuna takmaya çalışırken kabloyu bozdun,
Ya Takmaya çalıştığın DP portlarında sorun var,
Ya sistem montajında sorun var.
Dediklerimi tek tek yapıp sorduğum sorulara cevap verirsen sorunu bulabiliriz.

Ekran kartını ben montaj yaptım.

Fotoğrafını atabilir misin yaptığın montajın?

Ekran kartı güç kablolarının hepsini taktın değil mi?

Ekran kartındaki kapağını açmadığın diğer 2 port da DisplayPort. Kabloyu onlardan birine tak. Monitörü de kapatıp DP kabloyu çıkarıp tekrar tak. Monitörde 2 tane HDMI 1 tane de DP var.
Sistemi daha önce hiç çalıştırdın mı? Kasa üzerindeki tüm fanlar(ekran kartı fanları dahil) dönüyor ve RGB varsa hepsi yanıyor değil mi? Sadece görüntü gelmiyor?
Monitördeki tuşlar kilitli diye bir şey yok. Ekran kartından monitöre görüntü gitmiyor. Sorunun bu. Bu monitörler takılan kabloyu otomatik algılar normalde.

Diğer porta yani ortada ki porta taktım şuan monitöre ekran sağlandı hocam. Çok teşekkür ederim son portta sıkıntı varmış sanırım.

Çalıştı sanırım şuan ekran veriyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20221229_032305.jpg
    IMG_20221229_032305.jpg
    120,1 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG_20221229_032645.jpg
    IMG_20221229_032645.jpg
    83,6 KB · Görüntüleme: 35
Tekrar dene bence son portu. Tam oturtamamış olabilirsin. Eğer yine görüntü gelmezse ekran kartı değişimi isteyebilirsin. Sonuçta sıfır ürün alıyorsun. Bir portu bozuksa başka sorunları da olabilir.

Hayırlı olsun.

Tekrar dene bence son portu. Tam oturtamamış olabilirsin. Eğer yine görüntü gelmezse ekran kartı değişimi isteyebilirsin. Sonuçta sıfır ürün alıyorsun. Bir portu bozuksa başka sorunları da olabilir.
Böyle devam etmeli miyim iade mi almalıyım? Henüz bir işletim sistemi yok, kendim kuracağım sanırım

Yeni konular

Geri
Yukarı