ASUS TUF Gaming VG24VQE'de kronik sorunu var mı?

Bu monitörü almayı düşünüyorum ve daha ucuzu varsa link yollar mısınız? Kronik sorunu ne? Arkadaşım kullanıyor ve bir sorunla karşılaşmadı.
Forumda genelde kronik diye geçen modeller belli ben örnek olarak G3'ü vereceğim çünkü onun bir çok sitede incelemesi var ve en bilinen modellerden biri odur, yani modelle markayla bir derdim yok yıllardır kullanırım ve severim. G3'e kronik sorunlu derler çünkü bu panel koyu renklerde yani siyahlarda tepki süresi 70 ms'e ulaşır. Normalde olması gereken 20 ve aşağısıdır. Bu yüzden kronik sorunlu diye geçer ve ekranda gölgelenme olur. Siz bunu gölgelenme şeklinde görürsünüz, bu durum bazılarını gerçekten ciddi rahatsız edebilir etmeyedebilir. Sizin modeliniz böylemi bilmiyorum çünkü tepki süresi değerlerini bilmiyorum. Eğer bir VA panelde böyle değerler varsa kronik sorunlu diyebiliriz elbette ama her VA panel gözü rahatsız edecek kadar gölgelenme de yapmaz.

rtings.jpg

Son düzenleme:
Forumda genelde kronik diye geçen modeller belli ben örnek olarak G3'ü vereceğim çünkü onun birçok sitede incelemesi var ve en bilinen modellerden biri odur, yani modelle bir derdim yok. G3'e kronik sorunlu derler çünkü bu panel koyu renklerde yani siyahlarda tepki süresi 70 Ms'e ulaşır. Normalde olması gereken 20 ve aşağısıdır. Bu yüzden kronik sorunlu diye geçer ve ekranda gölgelenme olur. Siz bunu gölgelenme şeklinde görürsünüz, bu durum bazılarını gerçekten ciddi rahatsız edebilir etmeyedebilir. Sizin modeliniz böyle mi bilmiyorum çünkü tepki süresi değerlerini bilmiyorum. Eğer bir VA panelde böyle değerler varsa kronik sorunlu diyebiliriz elbette.

Eki Görüntüle 1877662

Nasıl bakacağız buna.

Nasıl bakacağız buna.
Hiçbir fikrim yok, o yüzden riske girmeyip ips panel almanızı öneririm ben şahsen. Firmalar güvendikleri modelleri galiba incelemesi için böyle sitelere veriyorlar her modeli bulamıyorsunuz. Ben bu tabloyu Rtrings'ten buldum çok güvenilir ve güzel bir inceleme sitesi bu. İps panellerin genelikle tepki süreleri düşüktür yani böyle sorunlar nadir görülür onlarda. Ben aynı tabloyu ips panellerde izlediğimde genelde hepsi istisnasız yeşil oluyor.

Nasıl bakacağız buna.
Ayrıca kronik dediğimizde aklına sadece ghosting ve gölgelenme de gelmesin yani ışık sızması da kimine göre kronik olabilir mesela buna çoğu şeyi dahil edebiliriz bence. Kronik sorunun asıl manası bence hani modele özel olan, her üretiminde denk gelecek bir probleme sahip olan, sorunsuz olma ihtimali çok düşük olan modeller manasına geliyor gibi.

Son düzenleme:
Hiçbir fikrim yok, o yüzden riske girmeyip IPS panel almanızı öneririm ben şahsen. Firmalar güvendikleri modelleri galiba incelemesi için böyle sitelere veriyorlar her modeli bulamıyorsunuz. Ben bu tabloyu Rtrings'ten buldum çok güvenilir ve güzel bir inceleme sitesi bu. IPS panellerin genelikle tepki süreleri düşüktür yani böyle sorunlar nadir görülür onlarda. Ben aynı tabloyu IPS panellerde izlediğimde genelde hepsi istisnasız yeşil oluyor.

Ayrıca kronik dediğimizde aklına sadece ghosting ve gölgelenme de gelmesin yani ışık sızması da kimine göre kronik olabilir mesela buna çoğu şeyi dahil edebiliriz bence. Kronik sorunun asıl manası bence hani modele özel olan, her üretiminde denk gelecek bir probleme sahip olan, sorunsuz olma ihtimali çok düşük olan modeller manasına geliyor gibi.

Hocam IPS'ler çok pahalı bütçem sınırlı.

Hocam IPS'ler çok pahalı bütçem sınırlı.
Bütçeni bilmiyorum ama 4700 TL ise:

Teşekkürler kral Gaming gen dekini alacağım oradan alacağım PC'yi zaten.

Bir şey daha soracağım G-Sync yazıyor ya NVIDIA'nın teknolojisi AMD ekran kartı alsak ne olur?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı