ASUS TUF Gaming VG279QL1a alınır mı?

Bütçe
5-8 bin

CONİLESH

Femtopat
Daha fazla  
Monitör
asus
5-8 bin arası monitör bakıyorum özellikleri falan çok hoşuma gitti ama renkler konusunda bayağı bir eleştiri almış. Benim için renklerin canlı olması ve Hz çok önemli önerebileceğiniz bir monitör varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim:

RTX 3070.
R7 7700X.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleyen: Moderatör:
@Saint Lucia Hocam şu an aralarında 500 TL fark var. Sizce ASUS tercih edilmez mi?

Yazman güzel oldu. Çünkü bu ASUS'un hakkını yemişim. ASUS TUF'lar arasında ender olan iyi modelden birisidir. Kısaca alabilirsiniz. İmkanım olsa o mesajımı silerdim.

Yazman güzel oldu. Çünkü bu ASUS'un hakkını yemişim. ASUS TUF'lar arasında ender olan iyi modelden birisidir. Kısaca alabilirsiniz. İmkanım olsa o mesajımı silerdim.

Hızlı döndüğünüz için teşekkür ederim hocam. Monitör konusunda gerçekten muhteşemsiniz.

Evet keşke yorum silme özelliği olsaydı.

Hızlı döndüğünüz için teşekkür ederim hocam. Monitör konusunda gerçekten muhteşemsiniz.

Evet keşke yorum silme özelliği olsaydı.

Umarım alır ve memnun kalırsınız.
Mesajımı raporladım. Mod düzeltirse iyi olur. Çünkü iyi bir monitör yalan yok. Kendimi kötü hissettim görünce mesajı.

@Saint Lucia hocam ürün geldi.
Ghosting olup olmadığından emin değilim. Normalde biraz daha fazla gözüküyor.

WhatsApp Image 2024-01-18 at 20.30.33.jpeg

Işık sızması mı IPS glow mu emin değilim.

WhatsApp Image 2024-01-18 at 19.56.09.jpeg

Hocam ürün geldi.
Ghosting olup olmadığından emin değilim. Normalde biraz daha fazla gözüküyor.

Ghosting için aşağıya görsel bırakıyorum. Kötü bir panelin ghosting oranı attığım gibidir. Sizin fotoğraf %100 bize sonuç vermese de ufak da olsa Motion blur efekti çıkmış resimde. OverDrive ayarı var mı menüsünde? Tepkimeyi arttırıp düşürelim bunu.

Işık sızması mı IPS glow mu emin değilim.

Işık sızması gayet güzel.

1611076253923.png

Ghosting için aşağıya görsel bırakıyorum. Kötü bir panelin ghosting oranı attığım gibidir. Sizin fotoğraf %100 bize sonuç vermese de ufak da olsa Motion blur efekti çıkmış resimde. OverDrive ayarı var mı menüsünde? Tepkimeyi arttırıp düşürelim bunu.

Işık sızması gayet güzel.

Eki Görüntüle 2089436

Hocam selam. Geç cevap verdiğim için kusura bakmayın.

OverDrive ayarı default 60 olarak gelmişti hiç değiştirmedim.

Monitörü 1-2 saat kullandıktan sonra ekranda bozulmalar olmaya başladı ve 1-2 yerde ölü piksel gördüm bu yüzden hemen iade ettim. 1-2 saatlik kullanım için şunu söyleyebilirim:

• OSD menüsü gerçekten çok kötü. Çok basit tutulmuştu. Çıktığı yıl için gayet iyi olabilir. Fakat şu an için iyi değildi.
  • Hoparlör idare eder çok beklenti olmamalı.

Monitörü 1-2 saat kullandıktan sonra ekranda bozulmalar olmaya başladı ve 1-2 yerde ölü piksel gördüm bu yüzden hemen iade ettim. 1-2 saatlik kullanım için şunu söyleyebilirim:

Aslında OSD menüsü klasik ASUS menüsü. TUF'ların hepsi aynı diye biliyorum.
Fakat ölü piksel ve ekran bozulması durumu kötü olmuş. Aslında iyi bir model. Fakat ASUS'un ve TUF serisinin çok kaliteli yapıya sahip olmaması benim de hep canımı sıkmıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı