ASUS TUF Gaming VG27AQ 27 monitör performansı etkiler mi?

LutherHere

Decipat
Daha fazla  
Merhaba ben bir ay önce sistem toplamıştım ilk topladığım sistem denebilir RX 6700 XT ekran kartı tercih ettim 2K da akıcı oyun için ama şimdi fark ettim ben G-Sync monitör almışım şu ana kadar sorunum olmadı ama bu bana performans kaybı yaşatır mı o zaman fiyatı 6.900'e denk gelmişti çok uygundu monitörü atayım.

Adaptive-Sync özelliği gözüküyor. Normalde bu özellik bulunan monitörde FreeSync açılması lazım. Performansı ise direkt olarak CPU, GPU ve RAM üçlüsü etkiler. Sync teknolojisi ise yırtılmalar falan için güzel bir teknoloji. Bu monitör 165 Hz, 165 FPS alınan yerlerde hizalama yaparak daha iyi bir deneyim sağlar.

Adaptive Sync özelliği gözüküyor. Normalde bu özellik bulunan monitörde FreeSync açılması lazım. Performansı ise direkt olarak CPU, GPU ve RAM üçlüsü etkiler. Sync teknolojisi ise yırtılmalar falan için güzel bir teknoloji. Bu monitör 165 Hz, 165 FPS alınan yerlerde hizalama yaparak daha iyi bir deneyim sağlar.

Hocam AMD'nin uygulamasında FreeSync açık diye gözüküyor G-Sync compatible diye bir şey çıkıyor tek nasıl düzelteceğim yani monitörde destek var.

Benim bildiğim Adaptive-Sync olanlarda böyle. Yine de kullananlar daha iyi bilir.

Aktifse zaten FreeSync de çalışması gerekir. Adaptive-Sync mantığı bu hocam.

Geri
Yukarı