ASUS TUF Gaming VG27AQ1A alınır mı?

Leuna

Centipat
Yakın zamanda içinde RX 6700 XT bulunan bir sistem aldım. Monitör almayı düşünüyorum fakat internette çoğu kişi hala 2K geçme zamanının gelmediğini söylüyor. Araştırdığıma göre çoğu yorum mantıklı geldi. 2K oyunların 1080p oynandığında görüntünün fazla çamur gibi olması, 2K sistemde 1080p video izleyince piksellerin sayılması gibi şeyler okudum. Çoğunlukla oyun oynayacağım fakat YouTube gibi yerlerde de fazla takılıyorum. Sizce 24' 1080p bir monitör mü almalıyım, yoksa 27' 2K bir monitör mü almalıyım?

2K almayı düşündüğüm monitör: ASUS TUF GAMING VG27AQ1A 27" 170Hz 1Ms IPS G-Sync QHD Monitör - Gaming.Gen.TR

Almışken 2K alın. Almayı düşündüğünüz monitör gayet iyi, alınabilir.
Yorumun ve tavsiyen için teşekkür ederim. İleriye yönelik olması adına güzel bir fırsat fakat hala kafamda soru işaretleri var.

Bende şuan bahsettiğin monitör var. 6/10 monitör. Tavsiyem ilk önceliğin Msi modellere bakman.
Ne anlamda 6/10? Teknik özelliklerine baktığım zaman bir sorun göremedim , fazla anlayan birisi değilim fakat fiyatına göre en iyisi gibi duruyor. Diğer 2k monitörler 5.5 ve 6k üzeri olduğu için aklıma bu yattı.

Yorumun ve tavsiyen için teşekkür ederim. İleriye yönelik olması adına güzel bir fırsat fakat hala kafamda soru işaretleri var.

Alteratif olarak bu monitör var ama sadece İtopya'nın İstanbul'daki bazı mağazalarında satılıyormuş.

Alteratif olarak bu monitör var ama sadece İtopya'nın İstanbul'daki bazı mağazalarında satılıyormuş.

Bu da güzelmiş hocam. Ama 10 bit olduğu ve renk sayısında ciddi fark attığı için ASUS daha iyi bir seçenek gibi duruyor.

2K oyunların 1080p oynandığında görüntünün fazla çamur gibi olması, 2K sistemde 1080p video izleyince piksellerin sayılması gibi şeyler okudum. Çoğunlukla oyun oynayacağım fakat YouTube gibi yerlerde de fazla takılıyorum. Sizce 24' 1080p bir monitör mü almalıyım, yoksa 27' 2K bir monitör mü almalıyım?

Ayrıca almayı düşündüğüm bilgisayarın linkini attığım için konunu ismi kendi kendine değişmiş. Arkadaşlar ben daha çok 2K bilgisayar alınır mı? Sorusuna cevap arıyorum. Öncelikle buna cevap verirseniz çok tatlı olur şimdiden teşekkür ederim.

Asus’un TUF serisi çok iyi değil. Bir kalitesizlik hissi uyandırıyor. Eğer monitörü 10bit için alacaksan sadece 120hz e kadar destekliyor aklında bulunsun.
Parlaklık düşük
HDR çok renk solduruyor
Hoparlör rezalet

Ben bunlardan dolayı puan kırdım.
Ne tarz oyunlar oynuyorsun bilmiyorum ama ben 2k yı sadece iyi görüntüsü vardır diye aldım. İşin güzel yanı daha yüksek çözünürlük olduğu için masaüstünde 1 den fazla sekmeyle uğraşabiliyorum. Aynı zamada yazılım okuduğum için benim için çok avantajlı oldu.

ASUS'un TUF serisi çok iyi değil. Bir kalitesizlik hissi uyandırıyor. Eğer monitörü 10bit için alacaksan sadece 120Hz e kadar destekliyor aklında bulunsun.
Parlaklık düşük.
HDR çok renk solduruyor.
Hoparlör rezalet.

Ben bunlardan dolayı puan kırdım.
Ne tarz oyunlar oynuyorsun bilmiyorum ama ben 2K'yı sadece iyi görüntüsü vardır diye aldım. İşin güzel yanı daha yüksek çözünürlük olduğu için masaüstünde 1'den fazla sekmeyle uğraşabiliyorum. Aynı zamada yazılım okuduğum için benim için çok avantajlı oldu.

Yanıtın için çok teşekkür ederim. Ayrıca ek olarak şunu sormak istiyorum. 1080p video, film veya dizi falan izlerken herhangi bir rahatsızlık hissi oluşturuyor mu? Açılan konularda bununla ilgili çok rahatsız olduklarını dile getiren fazla insan gördüm aynı sorundan müzdarip olmak istemem şahsen.

27 inç monitörde piksel yoğunluğu düştüğü için kısmen bozuluyor. Ben rahatsız edici bulmuyorum. Göreceli bir durum bence.

Baktığın model güzel fakat daha iyisi yok mu var ROG serilerine bakman gerekiyor onlarda da fiyat tabii yukarı çıkıyor. Alternatif VG27aqz modeline de bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı