ASUS TUF Gaming VG27AQ1A HDR'yi açınca ekran beyazlıyor

cfinci

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3600 RTX 2080Tİ 16G RAM
Meslek
Öğretmen
Monitör
Asus TUF GAMİNG VG27AQ1A
Merhaba başlıkta da belirttiğim gibi HDR'yi açınca ekranım beyazlıyor. Yeni bir monitör aldım ASUS TUF Gaming VG27AQ1A 27 inç 2K 170Hz(144Hz'den overclock ile) IPS HDR10 destekli bir monitör aldım. Kurulumunu yaptım sorunsuz çalışıyor ancak HDR'yi ayarlardan aktifleştirdiğim zaman ekranıma sanki bir beyaz perde iniyorda onunla ekrana bakıyormuşum gibi bir görüntü almaya başlıyorum HDR kapalı olduğu zaman renkler daha canlı ve renkli HDR kapalı iken sanki HDR açıkta, ben HDR'yi açtığımda açık olan HDR kapanıyormuş gibi bir his aldım durum oyunlar içinde geçerli Forza 5 de denedim aynı sonuç. Ayarlardan HDR'yi açıp kapattığım zaman monitörde de açılıyor ya da kapanıyor monitör OSD'sinde açılp kapandığına dair bilgi mesajı alıyorum HDR tam olarak nasıl kullanılıyor ya da HDR'yi açtığımda nasıl bir görüntü almalıyım yardımcı olur musunuz? Ekran kartım RTX 2080 Ti.

Dostum Windows'tan HDR'yi açtıktan sonra monitör ayarlarında HDR ile ilgili pek bir seçenek yok OSD'nin görüntüsünü bırakıyorım.

Dosya Ekleri

• 20240122_012921.jpg
    20240122_012921.jpg
    203,2 KB · Görüntüleme: 25

Yeni konular

Geri
Yukarı