ASUS TUF Gaming VG27AQZ vs VG27AQ

Merhaba arkadaşlar, aqz olan modeli aldım kutuyu yeni açtım. Ekranın sol köşe çıtası elle bastırınca hafif esniyor. Kullanan arkadaşlarda durum nasıl?
Alternatif olarak Cooler Master 27" GM27-FQS 1ms 165Hz HDMI, DisplayPort G-Sync-FreeSync 2K Gaming monitör önerir misiniz?

Şimdi ben de baktım oraya. Sende biraz çıkıntı yapmış gibi. Bende sabit ve dengeli duruyor.

Ben 2 haftadır kullanıyorum gayet iyi bir sorun yok. Plastik olduğu için esner ama kaliteli sorun yok kullan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de epeydir bu monitörü almayı düşünüyorum, ama VG27AQZ modelinde sadece G-Sync var görünüyor, Freesync yokmuş. AMD ekran kartım var, bu modeli almamın bir anlamı olur mu? Eğer olmazsa aynı monitörün Freesync destekleyen modeli de var mı acaba? Bir Samsung CHG70 mağduru olarak artık aşırı pahalı monitör almayı düşünmüyorum. Uygun fiyata epey iyi bir oyun monitörüne benziyor, incelemeler de olumlu; Freesync sorunu çözülürse almak isterim.

Ben de epeydir bu monitörü almayı düşünüyorum, ama VG27AQZ modelinde sadece G-Sync var görünüyor, FreeSync yokmuş. AMD ekran kartım var, bu modeli almamın bir anlamı olur mu? Eğer olmazsa aynı monitörün FreeSync destekleyen modeli de var mı acaba? Bir Samsung CHG70 mağduru olarak artık aşırı pahalı monitör almayı düşünmüyorum. Uygun fiyata epey iyi bir oyun monitörüne benziyor, incelemeler de olumlu; FreeSync sorunu çözülürse almak isterim.

Adaptive Sync üzerinden FreeSync açılıyor diye biliyorum. Monitörde Adaptive Sync var çünkü. FreeSync görevi görüyor Adaptive Sync.

Alıntı:
Adaptive Sync
(Uyarlanabilir Senkronizasyon) teknolojisi, monitörünüzün yenileme hızıyla ekran kartınızın kare hızını (FPS) eşleştirerek akıcı oyun görüntüleri sunar. Ayrıca bu teknoloji hem NVIDIA ekran kartlarını hem de AMD tabanlı ekran kartlarını desteklemektedir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adaptive Sync üzerinden FreeSync açılıyor diye biliyorum. Monitörde Adaptive Sync var çünkü. FreeSync görevi görüyor Adaptive Sync.

Alıntı:
Adaptive Sync
(Uyarlanabilir Senkronizasyon) teknolojisi, monitörünüzün yenileme hızıyla ekran kartınızın kare hızını (FPS) eşleştirerek akıcı oyun görüntüleri sunar. Ayrıca bu teknoloji hem NVIDIA ekran kartlarını hem de AMD tabanlı ekran kartlarını desteklemektedir.
Ben de şöyle bir şey buldum: "İkisi de benzer, Freesync Adaptive Sync üzerine kurulu, ama Freesync Adaptive Sync'ten daha gelişmiş" diyorlar.

AMD Adaptive-Sync vs. AMD FreeSync

What Is DisplayPort Adaptive-Sync?

Sayenizde yeni bir şey öğrenmiş oldum.

ASUS VG27AQZ ile VG27AQ görüntü farkı var mı?

Geri
Yukarı