ASUS TUF GAMING VS249Q'nun 1440p olabilmesi normal mi?

SmALoWeSaR

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar, dün ASUS TUF GAMING VS249Q satın almıştım. Ekran çözünürlüğü 1920x1080 olmasına masaüstü ve oyun ayarlarında 2560x1440 çözünürlük yapabiliyorum. Sizce bu normal mi? Bildiğim kadarıyla 2560x1440 çözünürlük 2K diye geçiyor. Ha, unutmadan oyunlarda 2560x1440 çözünürlükle 144Hz sıkıntısız bir şekilde oynuyorum. Ekran kartım RX 590 olmasının bir etkisi olabilir mi?

1080P monitörde 2K alabilirsiniz. Fakat 2K kalitesiyle değil tabii ki. Sorun olmaz pek ama FPS düşüşü varsa geri dönmenizi tavsiye ederim. RX590 ile 2K hangi oyun oynadığınıza bağlı. Kötü performans vereceğini sanmam. Ama monitörün üst çözünürlüğüne çıkmaya gerek yok.

Teknik açıklamada monitör 1080p gözüküyor ama model isminde yer alan Q ibaresi genelde 2K monitörler için kullanılıyor.
Monitör aslında 2K destekliyor olabilir mi?

Hocam çözünürlük olarak mı 2k oynuyorsun yoksa render scale olarak mı onlar farklı şeyler muhtemelen renderda oynuyorsun ve fps düşüşü yaşıyorsun?

Teknik açıklamada monitör 1080p gözüküyor ama model isminde yer alan Q ibaresi genelde 2K monitörler için kullanılıyor.
Monitör aslında 2K destekliyor olabilir mi?
Bir an aklımda o geçmişti.
Hocam çözünürlük olarak mı 2k oynuyorsun yoksa render scale olarak mı onlar farklı şeyler muhtemelen renderda oynuyorsun ve fps düşüşü yaşıyorsun?
Oyunları 2560x1440 çözünürlükte sıkıntısız bir şekilde oynayabiliyorum. Grafik olarak biraz daha iyi oluyor ve hiç bir şekilde kasma olmuyor.

1080P monitörde 2K alabilirsiniz. Fakat 2K kalitesiyle değil tabii ki. Sorun olmaz pek ama FPS düşüşü varsa geri dönmenizi tavsiye ederim. RX590 ile 2K hangi oyun oynadığınıza bağlı. Kötü performans vereceğini sanmam. Ama monitörün üst çözünürlüğüne çıkmaya gerek yok.

Şu ana kadar GTA, CS:GO, Battlefield 1'e FPS düşmesi yaşamadım. Hatta Battlefield 1 inanılmaz bir şekilde gözüme güzel gözüktü.

Genel olarak çözünürlükten rahatsız değilim ama resmi şekilde o çözünürlüğü sunması kafamı karıştırmıştı.

Geri
Yukarı