ASUS TUF GT301 kasa için egzoz fanı önerisi

Overhead61

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ASUS TUF GT301 kullanıyorum. Egzoz fanımdan aslında memnunum fakat işlemcimi geliştirip kule tipi soğutucu alacağımdan acaba egzoz fanını da değiştirsem mi diye düşündüm. Acaba bu fan nasıldır ve almam gerekir mi? Öndeki 3 fan ile RPM değerleri farklı olduğundan bir sıkıntı çıkarır mı?

Arkadaşlar merhaba, ASUS TUF GT301 kullanıyorum. Egzoz fanımdan aslında memnunum fakat işlemcimi geliştirip kule tipi soğutucu alacağımdan acaba egzoz fanını da değiştirsem mi diye düşündüm. Acaba bu fan nasıldır ve almam gerekir mi? Öndeki 3 fan ile RPM değerleri farklı olduğundan bir sıkıntı çıkarır mı?

Hocam kasadaki fandan bularsan senin için daha iyi olur. Yoksa gene sıkıntı çıkarmaz kule tipi soğutucu aldım ben yeni 400 TL memnun yükte bile 55 derece oluyor sistem ama stok soğutucu ile 85 dereceyi buluyordu.

Kasamdaki fanın bir sorunu yok , ben egzos fanını değiştirip rpm ve cfm değeri daha yüksek olan akasa viperı mı taksam diye düşünüyordum. Hava akışını hızlandırmak adına.

Kasamdaki fanın bir sorunu yok, ben egzoz fanını değiştirip RPM ve CFM değeri daha yüksek olan Akasa Viper'ı mı taksam diye düşünüyordum. Hava akışını hızlandırmak adına.

Mantıklı sıcaklık değerleri düşer yan kapağı çıkartsan onla birlikte daha aşağı iner sıcaklık değerleri.

Hiç bir sıkıntı çıkarmaz. Ne PC'ler var, 13 - 15 yıldır aralıksız çalışıyor. İşlemciye yeni fan alıyorum diyerekten egzoz fanı değiştirmenize gerek yok. Ama durduk yere de can sıkıntısın fan değiştirebilirsiniz tabi.

Özellikle oyuncu dostlara sesleniyorum :) Zaten bir ekran kartı, işlemciyi 3-4 yıldan fazla kullanmıyorsunuz, değiştiriyorsunuz, her şeyi kafaya takmayın. 60 derece olmasında 55 olsun gibi şeyler ÖNEMSİZ...

Bende 2008'den kalma Core 2 Duo 4300 var. Aynı stok fanla yıllardır ölmek bilmedi :) Yükün de kralını yaşadı. Zaten şuanda Chrome da 10 sekme açmak bile onun için büyük bir yük...

Yeni konular

Geri
Yukarı