ASUS TUF GT301 kasaya sıvı soğutma takmak

Hüsooo_33

Picopat
Daha fazla  
Merhaba ASUS TUF GT301 kasa.
ASUS Prime H610M-K anakart.
i5-12600K işlemci ( ben bu kasanın üst kısmına 240mm sıvı soğutucu takmak istiyorum fakat kasanın üst kısmına uyumlu değilmiş. Var mı bu kasayı kullanıp sıvı soğutma kullanan bir şekilde uyduran?
Bir de Arctic Freezer 34 e-sports Duo kule tipi soğutucucu sığar mı bu kasaya hiç olmadı böyle bir şey bakacağım. (kasa ASUS'un lca240mm destekliyor ama çok pahalı)

Dosya Ekleri

• IMG_3601.jpeg
    IMG_3601.jpeg
    152,2 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleyen: Moderatör:
Bende aynısını yapmak istiyorum ama galiba ASUS TUF LC 240 oluyor onu alacağım. Bende bununla ilgili bir konu açtım bakalım.

Bende aynısını yapmak istiyorum ama galiba ASUS TUF LC 240 oluyor onu alacağım. Bende bununla ilgili bir konu açtım bakalım.
Knk işlemci ne kullanıyorsun Ben i5 -12600K id-cooling xts 224 black aldım birde mx-6 Termal macun işlemci 45 dereceyi geçmiyor valorantta. Rdr2 Oynadım 55 e çıkıyor 55 i geçmiyor orda da Tavsiye ederim sıvı soğutma kadar etkili

Önde var üstte var ön tarafa takılabiliyor ama ön tarafa takarsam hava akışını bozarım kasanın çözümü id cooling xts alarak hallettim

Önde var üstte var ön tarafa takılabiliyor ama ön tarafa takarsam hava akışını bozarım kasanın çözümü ID-Cooling XTS alarak hallettim.

Takması nasıl kolaymi yani evde kendim takabilir miyim?

Önde var üstte var ön tarafa takılabiliyor ama ön tarafa takarsam hava akışını bozarım kasanın çözümü ID-Cooling XTS alarak hallettim.

Daha iyi onerebiiceginiz bir hava sogutma var mı sivi sogutucuyu aratmiyacak.

Son düzenleme:
Knk ben kendim taktım kurulumu çok basit anakart uyumluluguna bak amd ve intel için aparat çıkıyor kutuda kendin yaparsın ekran kartını çıkar Kasanın arkasını çıkar Soğutucuyu işlemciden ayır (kutunun içinden termal macun çıkıyor) eski macunuda işlemcinin üstündeki macunu temizle Kolanya ve pamukla iyicene kurut (pamukdaki kolanyayı sık sisteme vs damlamasın kuru kalsın) sonra macunu işlemciye güzelce dagıt vidala gitsin :)

Takması nasıl kolaymi yani evde kendim takabilir miyim?

Daha iyi onerebiiceginiz bir hava sogutma var mı sivi sogutucuyu aratmiyacak.
Kasaının üst tarafına sadece asusun Sıvı soğutucuşarı uyuyor oda çok gereksiz pahalı Ön tarafa 360mm e kadar destek var ama kasanın hava akışı bozuluyor havayı önden çok güzel alıyor kasa Üst tarafa rpm yüksek db düşük cmf yüksek bi 120mm 2 fan al tak Buz gibi sistem

En kötü bir bilgisayarciya götürürüm ya da 120mm sivi sogutucu alirim 13600K icin yeterli mi bilmiyorum bir fikrin var mı?

Kanka ben kendim taktım kurulumu çok basit anakart uyumluluguna bak AMD ve Intel için aparat çıkıyor kutuda kendin yaparsın ekran kartını çıkar kasanın arkasını çıkar soğutucuyu işlemciden ayır (kutunun içinden termal macun çıkıyor) eski macunuda işlemcinin üstündeki macunu temizle kolanya ve pamukla iyicene kurut (pamukdaki kolanyayı sık sisteme vs damlamasın kuru kalsın) sonra macunu işlemciye güzelce dagıt vidala gitsin :)

Kasaının üst tarafına sadece ASUS'un sıvı soğutucuşarı uyuyor oda çok gereksiz pahalı ön tarafa 360mm e kadar destek var ama kasanın hava akışı bozuluyor havayı önden çok güzel alıyor kasa üst tarafa RPM yüksek dB düşük cmf yüksek bir 120mm 2 fan al tak buz gibi sistem.

Geri
Yukarı