ASUS TUF GTX 1660 Super OC 6 GB neden kötü?

Arkadaşlar ROG ve TUF modelleri özeldir. TUF anakart ve monitör vardır mesela hep extra özellikli. ROG'da öyle ama TUF kendisine has özellikleri var. Uzun ömürlü ve soğutmaya yöneliktirler genelde. ROG ise tamamen performans odaklıdır. Uzun ömürlülük de vardır ama TUF kadar değil.

Hocam size demedim ben. Bu sistemi arkadaşım satın aldı sistemi gelince burada paylaşırım araştıran arkadaşlar bu paylaşımı görünce bilgilenmiş olur.
Neyse bende de ASUS TUF GTX 1660 Super var. Witcher 3'te SS aldım. Şöyle değerler:
20200423224253_1.jpg

Son düzenleme:
Arkadaşlar ROG ve TUF modelleri özeldir. TUF anakart ve monitör vardır mesela hep extra özellikli. ROG'da öyle ama TUF kendisine has özellikleri var. Uzun ömürlü ve soğutmaya yöneliktirler genelde. ROG ise tamamen performans odaklıdır. Uzun ömürlülük de vardır ama TUF kadar değil.
TUF modeli için denilen o meşhur "çok uzun ömürlü, çok dayanıklı" lafları sadece pazarlama stratejisinden ibaret. TUF serisi ekran kartları Asus tarafında ROG STRIX modellerine göre giriş seviyesi kalıyor. Ayrıca sonradan çıkan modellerini takip etmediğim için bilmiyorum fakat 1660, 1660Ti ve 2060 yeni çıktığı zamanlar piyasada bulunan TUF, Phoenix ve Dual üçlüsünün soğutma blokları aşırı küçük olduğu için soğutma konusunda problemliydi.

Olay şu arkadaş itopya'dan şu sistemi almış : CHERRY-SUPREME/ASUS TUF GTX 1660 SUPER OC 6GB/AMD Ryzen 5 3500X/16GB DDR4/480GB SSD/Geforce Espor PC | ITOPYA

Bana nasıl bu sistem diye sordu ben de Asus Tuf GTX 1660 ve GTX 1660 Ti modellerinin ısınma sorunu olduğunu söyledim izlediğim testlerde hep yüksek sıcaklıklarda çalışıyordu 85 küsür gibi. Acaba 1660 Super de ısınıyor mu ısınmıyor mu diye merak ettik ve herhangi bir video'da falan görmeyince konu açtık. Kimisi bu kartta ısınıyor dedi kimisi sizin gibi ısınmıyor dedi olay bu.

TUF modeli için denilen o meşhur "çok uzun ömürlü, çok dayanıklı" lafları sadece pazarlama stratejisinden ibaret. TUF serisi ekran kartları ASUS tarafında ROG STRIX modellerine göre giriş seviyesi kalıyor. Ayrıca sonradan çıkan modellerini takip etmediğim için bilmiyorum fakat 1660, 1660 Ti ve 2060 yeni çıktığı zamanlar piyasada bulunan TUF, Phoenix ve Dual üçlüsünün soğutma blokları aşırı küçük olduğu soğutma konusunda problemliydi.

TUF olanla olmayani karşılaştır farkı görürsün. :) Bileşenler farkli.

Asus Tuf RX 5700 kullanıyorum sıcaklık değerleri 70 derece civarında takılıyor. RX 5700 için gayet kabul edilebilir değerdir bu. Sıcaklık problemi Tuf kartlarda benimde bildiğim kadarıyla ısınmıyor o kadar. ROG'u bilemem. ROG Nvidia için TUF ise AMD için üretilen modeller.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı