İnceleme ASUS TUF K3 klavye

Öncelikle klavye hakkındaki ilk izlenimim çok ağır olması. Önceki klavyemi masaüstünde rahatça itip çekerken bunu hareket ettirmem için güç uygulamam gerekiyor fakat bu beni rahatsız etmedi. Ağır olması sağlamlık hissi veriyor. Takar takmaz aktif oldu direkt kullanmaya başladım. Birçok RGB modu var. RGB'leri gayet yeterli. ASUS'un programı ile istediğiniz gibi ayarlabiliyorsunuz fakat ben hazır modları kullanıyorum. FN ve ok tuşlarıyla değiştirip parlaklığını ayarlayabiliyorsunuz. İlk defa bir mekanik klavye kullanıyorum. 2 gündür kullanmaktayım. Biraz el terletiyor. Şu an alışamadığım tek şey tuşlara tam anlamıyla basmasam bile tuşu algılaması. Tuşlar gayet yüksek olmasına rağmen azıcık dokunsam bile yazması yeterli oluyor. Bu kimi için bir artı olabilir fakat ben hiç böyle kullanmadığım için garip geldi. Tuşa sonuna kadar basma isteği oluyor alışkanlıklardan dolayı sanırım. Kablosu çok kalın. Yani kasanın güç kablosu kadar kalın öyle söyleyeyim. Gönül isterdi ki bir ses tekerleği olsun. Fakat böyle bir fiyata (600 TL) böyle bir klavye bence gayet iyi. Biraz alışırsam çok daha memnun olurum gibi hissediyorum. İnceleme bu kadar henüz 2 gündür kullandığım için.

Yeni konular

Geri
Yukarı