ASUS TUF laptopa coil whine için yapıldığı için değişiklikler garantisini bozar mı?

selekoğlu01

Decapat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki değişiklikleri yaptım sanki ısınması arttı laptopun bu yaptıklarım laptopa zarar verir mi ve garantisini bozar mı? Lütfen bilenler yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki değişiklikleri yaptım sanki ısınması arttı laptopun bu yaptıklarım laptopa zarar verir mi ve garantisini bozar mı? Lütfen bilenler yardımcı olabilir mi?

Parça müdahalesi olursa dışarıdan garanti dışı olur ama bunu sen kullanıyorsun sonuçta ama eğer laptop bozulduysa bir parçası o zaman garanti dışı olur bu da para vermen demek.

Parça müdahalesi olursa dışarıdan garanti dışı olur ama bunu sen kullanıyorsun sonuçta ama eğer laptop bozulduysa bir parçası o zaman garanti dışı olur bu da para vermen demek.
yok herhangi bi bozulma olmadı sadece 5 derece falan ısınma arttı gibi geldi bana oda sorun olmaz heralde

Anladığım kadarıyla Coil Whine'dan kastın yük altındayken fanların fazla ses çıkardığı için onların bu coşkulu sesini biraz azaltmak istedin. BIOS harici bir müdahalede bulunmadığın sürece bu yaptığın işlem sadece Windows üzerinden bir müdahale olduğundan ve cihazını da elle açıp iç kısımlarına müdahale etmediğinden, garanti kapsamı dışında kalmayacaktır ama bilgisayarın fazla ısınmaması ve fanların da coşmasına engel olmak için laptopunun serin ve iyi hava aldığına emin olmam yeterli.

Anladığım kadarıyla Coil Whine'dan kastın yük altındayken fanların fazla ses çıkardığı için onların bu coşkulu sesini biraz azaltmak istedin. BIOS harici bir müdahalede bulunmadığın sürece bu yaptığın işlem sadece Windows üzerinden bir müdahale olduğundan ve cihazını da elle açıp iç kısımlarına müdahale etmediğinden, garanti kapsamı dışında kalmayacaktır ama bilgisayarın fazla ısınmaması ve fanların da coşmasına engel olmak için laptopunun serin ve iyi hava aldığına emin olmam yeterli.
ses fanlarla ilgili değil gibi laptobu açar açmaz başlıyan çok dikkat etmedikçe duyulmayan cızırtı sesi bazen sesin tonu artıyor sinek vızırtısı fan sesi gibi bi ses geliyordu
Belki termal macunda bir sorun olmuştur hep eridiyse birden siz bir kontrol ettirin gene servise ne var ne yok.
ısınmada biraz artış oldu gibi çok önemli deil aslında ama geçen gün gogle açık bi şekilde yatağın üstünde bıraktım laptobu bi süre sonra uykuya almış kendisini yaklaşık 1 saat sonra baktığımda uyku modundaydı ama aşırı sıcaktı asus armoury crate uygulamasına girdim 85-90 dereceleri görmüş. normalde saatlerce oyun oynasam bu kadar ısınmasına normal derim ama uyku modunda şarja takılıyken nasıl bu kadar ısındı anlamadım(genel olarak uyku modunda biraz ısınıyordu videodakileri yapmadan önce)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı