ASUS TUF laptoplar ısınıyor mu?

samet266

Hectopat
Dün internetten şu modeli sipariş ettim;

Ancak sonra internette ısındığına ve fan gürültüsünün çok fazla geldiğine dair şikayetler okudum. 100 derecelere falan çıkıyor işlemci.
Bir de işlemci sıcaklığını düşürmek için aşağıdaki videoyu gördüm. Oyunlar için bir FPS kaybı olmuyor ancak benim kullanma amacım oyun değil. 3 boyutlu çizim uygulamaları AutoCAD vs kullanmak için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tasarım hataları olduğunu söyleyenler var.

Ben ASUS TUF FX505DT-BQ190 modelini kullanmaktayım, sizin sipariş model daha az ısınıyor sanırım ona göre okursunuz. Ryzen Controller ile 85 dereceye sabitledim sıkıntı çıkmadı, ekran kartı 80 derece gördüm en fazla OC ile. Ama o paraya daha iyi laptop modelleri alınabilir bence.
100 derece oluyor ancak.

100 biraz fazla, lakin Ryzen Controller ile sabitleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Tüm ASUS AMD 4000 serisi laptopların alt hava girişleri kapalı o yüzden olması gerektiğinden fazla ısınıyorlar. Fan girişlerine delik açarak özellike 14" modellerde işlemciyi 80-85 derece aralığına kadar düşürüp %10-15 performans artışı sağlanan videolar var. benzer fiyatlara HP Omen 15 alınabiliyorken sırf ASUS diye TUF serisi laptop alınmaz bana göre.

Ben ASUS TUF FX505DT-BQ190 modelini kullanmaktayım, sizin sipariş model daha az ısınıyor sanırım ona göre okursunuz. Ryzen Controller ile 85 dereceye sabitledim sıkıntı çıkmadı, ekran kartı 80 derece gördüm en fazla OC ile. Ama o paraya daha iyi laptop modelleri alınabilir bence.

100 biraz fazla, lakin Ryzen Controller ile sabitleyebilirsiniz.
Aynı cihazla hiç ekran kartının 73-74ü geçtiğini geçmedim işlemcisi ise ryzen controller ile bir şekilde becerebildiğim underclock'a rağmen anlık 90 gördüğü oluyor. 3.4 GHZ değerlerinde çalıştırıyorum. Tabi oyuna göre farklılık gösteriyordur.

Geri
Yukarı