Çözüldü ASUS TUF laptopta görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Myusuf

Hectopat
Arkadaşlar yeni laptop aldım. ASUS TUF.
3 gün önce geldi. Bilgisayarın tuşuna basıyorum ışıklar yanıp sönüyor sırayla daha sonra klavye aydınlatması geliyor ama ekran gelmiyor. Ara sıra fanlar da çalışıyor bırakınca. BIOS güncellemesi yaptı daha yeni ondan olabilir mi? Ya da sıkıntı ne olabilir? Tekrardan BIOS ekranını görebilsem bir şeyler yapılır ama ekrana hiçbir şey gelmiyor. Bir de normalde bilgisayarın tuşuna basınca direkt klavye yanıyor, yani normalde böyle başlamıyor.

BIOS güncellemesi yaparken bir sıkıntı olmuş belli ki. Eğer sistem üzerinde BIOS sıfırlama tuşu vesaire yoksa garantiye gönderin. Eski BIOS sürümüne geri dönmesi gerekli.

BIOS sıfırlama tuşu nerede olur?

Hocam her bilgisayarda yok ama Google'dan laptop modelini aratıp olup olmadığına bakın veya model belirtin ben bakayım. O tuş yoksa en iyi seçenek garantiye göndermek olacak. Zira BIOS piline dokunacak olursak garanti kapsamının dışına çıkarız.

Hocam her bilgisayarda yok ama Google'dan laptop modelini aratıp olup olmadığına bakın veya model belirtin ben bakayım. O tuş yoksa en iyi seçenek garantiye göndermek olacak. Zira BIOS piline dokunacak olursak garanti kapsamının dışına çıkarız.

Sorunu çözdüm, teşekkürler yardımlarınız için.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı