ASUS TUF M5 orjinal mi?

Rovshan1990

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Ben yeni üyeyim ama artık 2 yıldır Technopat forumu izliyorum pasif olarak. Konuya geçeyim. Soru basit. Akakçe-de bu oyuncu faresinin fiyatı 292 TL. Şimdi bu fare orijinal mi, yoksa orijinal değil mi? Ben genellikle EBay'dan alış-veriş yapıyorum. Ve orada bu farenin en ucuz fiyatı 40 dolar. Amma şimdi Akakçe-deki fiyatı görünce bende bu farenin orijinalliği yönünde şüpheler uyandı. Bu fareyi Türkiye pazarından alıp kullananlardan bana bir yol göstermelerini rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

Türkiye'de bu farenin sahtesinin olduğuna hiç denk gelmedim. Ben de kullandım M5&K5 set olarak. Yurtdışındaki dolar karşılıklarına göre bakınca evet sanki 5'te 1 fiyatına alıyormuşsun gibi. Yurt dışında 100 dolar olan bir kulaklık buradan aldığın fiyatı dolara çevirince 30 dolar falan edebiliyor. Ürünün linkini de paylaşır mısın?

Türkiye'de bu farenin sahtesinin olduğuna hiç denk gelmedim. Ben de kullandım M5&K5 set olarak. Yurtdışındaki dolar karşılıklarına göre bakınca evet sanki 5'te 1 fiyatına alıyormuşsun gibi. Yurt dışında 100 dolar olan bir kulaklık buradan aldığın fiyatı dolara çevirince 30 dolar falan edebiliyor. Ürünün linkini de paylaşır mısın?

Ürün orijinaldir diye düşünüyorum ama satıcı hiç güven vermedi. PTT sitesinde dolandırıcılık yapılıyor mu bilmiyorum. Yani denk gelmedim böyle bir şikayete de. Ama satıcının bir çok ürünü var. İndirim yapmış olması muhtemel.

Yurt dışı kur ve enflasyon ile bizim burası arasında çok fark var. Adamlar yüzde 7 enflasyona cehennem derken biz yüzde 250 enflasyon ile nefes almaya devam ediyoruz. Satıcı puanı iyi ve orijinallik tartışması anca ürünü garanti ve seri sorgulamasından sonra şüphe çıkarsa başlayabilir.

Benim tek kaygım ürünün orijinalliyi. Parasını bir az çok veriyim, amma orijinal olsun. Hangi satıcıdan almamı tavsiye edersiniz? Tavsiyede bulunursanız çok memnun olurum.

Satıcı konusunda bende çok aşırı hassas davranırım ama fiyat şüpheleri beni hiç mağdur etmedi. Alacağım ürünlerden bazıları mağaza farkları yüzünden şüpheye düşürmedi değil. Ülke çapında prestijli ve çok iyi tanınan marketten aldığım çamaşır deterjanı bile sahte çıkınca endişe etmemek elde değil. Geçen ay sistem kurarken aynı parça HB mağazalarında 590 iken N11 mağazalarında 510 gibi fiyatlar mevcuttu. Satıcı puanına ve yorumlarına dikkat edip aldım ve hiçbir parçada sağlık olsun orijinallik olsun sorun yaşamadım. Bazen fiyat aralığı endişe yapabilir ama iyi puanı ve yorumu olan satıcı ile devam ediyorum.

Satıcı konusunda bende çok aşırı hassas davranırım ama fiyat şüpheleri beni hiç mağdur etmedi. Alacağım ürünlerden bazıları mağaza farkları yüzünden şüpheye düşürmedi değil. Ülke çapında prestijli ve çok iyi tanınan marketten aldığım çamaşır deterjanı bile sahte çıkınca endişe etmemek elde değil. Geçen ay sistem kurarken aynı parça HB mağazalarında 590 iken N11 mağazalarında 510 gibi fiyatlar mevcuttu. Satıcı puanına ve yorumlarına dikkat edip aldım ve hiçbir parçada sağlık olsun orijinallik olsun sorun yaşamadım. Bazen fiyat aralığı endişe yapabilir ama iyi puanı ve yorumu olan satıcı ile devam ediyorum.
Çok güzel söylediniz. Ben de sizin gibi yapacağım.

Ürünü kullananlara bir sorum daha var. Mausun sol ve sağ düğmeleri yumuşak mı basılıyo, yoksa sert mi? Çünkü ben en azından sol düğmenin yumuşak olmasını tercih ediyorum da. Onun için soruyorum.

Çok güzel söylediniz. Ben de sizin gibi yapacağım.

Ürünü kullananlara bir sorum daha var. Mausun sol ve sağ düğmeleri yumuşak mı basılıyo, yoksa sert mi? Çünkü ben en azından sol düğmenin yumuşak olmasını tercih ediyorum da. Onun için soruyorum.
Ara kıvamda bir sertliği var. Rahat edeceğine eminim.

Geri
Yukarı