ASUS TUF RTX 3050 Ti alınır mı?

https://www.hepsiburada.com/asus-tu...ilgisayar-p-HBCV00000IDWH5?magaza=Hepsiburada
Fiyatına göre gayet iyi duruyor. Kullanan var mıdır, önerir misiniz?

Oyun odaklı kullanacaksanız ve amacınız güncel oyunlar dahil olmak üzere yüksek ayarlarda oynamaksa işinizi tam olarak görmez. İşlemci fena sayılmaz 6 çekirdek ama ekran kartı giriş seviyesi bir RTX kart. (İncelemelerden anladığım kadarıyla 1650 Ti - 1660 Ti seviyesinde RTX özellikli bir kart) yani tüm oyunları ultra ya da max ayarlarda oynamanıza olanak vermez. Birkaç bin TL daha ayırabiliyorsanız 12.000 -13.000 e zaman zaman güzel cihazlar indirime giriyor.

Oyun odaklı kullanacaksanız ve amacınız güncel oyunlar dahil olmak üzere yüksek ayarlarda oynamaksa işinizi tam olarak görmez. İşlemci fena sayılmaz 6 çekirdek ama ekran kartı giriş seviyesi bir RTX kart. (incelemelerden anladığım kadarıyla 1650 Ti - 1660 Ti seviyesinde RTX özellikli bir kart) yani tüm oyunları Ultra'ya da Max ayarlarda oynamanıza olanak vermez. Birkaç bin TL daha ayırabiliyorsanız 12.000 -13.000'e zaman zaman güzel cihazlar indirime giriyor.

Güncel oyunları yüksek, Ultra ayarlarda bir RAM takviyesi ile rahatça oynatır DLSS ile 1660 Ti'ın üstünde bir kart 3050 Ti.

Oyun odaklı kullanacaksanız ve amacınız güncel oyunlar dahil olmak üzere yüksek ayarlarda oynamaksa işinizi tam olarak görmez. İşlemci fena sayılmaz 6 çekirdek ama ekran kartı giriş seviyesi bir RTX kart. (İncelemelerden anladığım kadarıyla 1650 Ti - 1660 Ti seviyesinde RTX özellikli bir kart) yani tüm oyunları ultra ya da max ayarlarda oynamanıza olanak vermez. Birkaç bin TL daha ayırabiliyorsanız 12.000 -13.000 e zaman zaman güzel cihazlar indirime giriyor.
Hem oyun hem üniversite için. Fazlaca benchmark izledim DLSS ile uzun süre işimi görür gibi duruyor. Online oynamıyorum zaten, yeni nesil oyunlarda da DLSS bol bol kullanılacak gibi.
8 GB RAM yetersiz. 3050 Ti performans olarak pek beğenilmiyor. Alınabilir fakat farklı modeller araştırmak gerekli.
İleride ram eklerim diye düşünüyorum ama önerilere de açığım. Bayağı bir araştırdım da aynı fiyatta olup görünürde daha iyi duranlarda da "düşük watt, eski kasa vs. " yorumlar gördüm insan hangisini doğru kabul edeceğini şaşırıyor.
MSI KATANA GF66 11UC-236XTR Dizüstü Bilgisayar, 15.6 , FHD, 144Hz, Core I5-11400H, 8GB RAM, 512GB SSD, RTX3050 4GB, DOS : Amazon.com.tr: Bilgisayar Şuna da bakar mısınız

Son düzenleme:
Hem oyun hem üniversite için. Fazlaca benchmark izledim DLSS ile uzun süre işimi görür gibi duruyor. Online oynamıyorum zaten, yeni nesil oyunlarda da DLSS bol bol kullanılacak gibi.

İleride RAM eklerim diye düşünüyorum ama önerilere de açığım. Bayağı bir araştırdım da aynı fiyatta olup görünürde daha iyi duranlarda da "düşük Watt, eski kasa vs. " yorumlar gördüm insan hangisini doğru kabul edeceğini şaşırıyor.
MSI KATANA GF66 11UC-236XTR Dizüstü Bilgisayar, 15.6 , FHD, 144Hz, Core I5-11400H, 8GB RAM, 512GB SSD, RTX3050 4GB, DOS : Amazon.com.tr: Bilgisayar şuna da bakar mısınız?

Katana GF66 alınmaz. O baktığın ASUS her açıdan iyi bir laptop ekran kartı 75W malzeme kalitesi iyi ısınma sorunu vs. yok soğutması iyi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Katana GF66 alınmaz. O baktığın ASUS her açıdan iyi bir laptop ekran kartı 75W malzeme kalitesi iyi ısınma sorunu vs. yok soğutması iyi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Başka videolarda da övülüyor bu kadar nesnel bir şeyde çok farklı görüşler olması garip

Yeni konular

Geri
Yukarı