ASUS TUF RTX 3060 9274 TL

66XT bunun 1K altına düşüyor, sırf TUF diye 3060 almazdım açıkçası. 66XT saf olarak bariz daha güçlü ve AMD'nin zamanla performansının arttığı da bir gerçek. CUDA gibi marka özel bir şeye ihtiyacı olmayan -standart oyuncu mesela- birisinin 3060 alması bence gereksiz.
Kartların ikisini de kullanıyorum hocam. Arada abartıldığı kadar fark yok. Hatta bazı oyunlarda daha yüksek performans alabiliyorum 3060 ile. Bahsettiğim özelliklerin yanı sıra ileride satarken 2. elde de daha yüksek piyasadan satılabilir bu kart. Tabi 6600 XT 1000 TL daha ucuza bulunduğunda neden alınmasın.

Biraz sabır 2023 gibi dolara rağmen daha alınası fiyatlar olur gibi geliyor.

2023'de eski seri olacak, o zamana sıfırı hiç alınmaz. RTX 4050-4060 gibi kartlar olacaktır.

Kartların ikisini de kullanıyorum hocam. Arada abartıldığı kadar fark yok. Hatta bazı oyunlarda daha yüksek performans alabiliyorum 3060 ile. Bahsettiğim özelliklerin yanı sıra ileride satarken 2. elde de daha yüksek piyasadan satılabilir bu kart. Tabi 6600 XT 1000 TL daha ucuza bulunursa neden alınmasın.

S.A.M açıp overclock yapınca (iki kartı da) o farkı daha iyi görürsün 6600 XT tarafından. Gerçekçi olursak 6600 XT'nin geride kaldığın oyun yok sayılır. Watch Dogs Legion'da bile 6600 XT'nin saf ultra performansını 3060 ancak DLSS ile yakalayabiliyor. Sen de 3060 aldın NVIDIA fanı oldun.

2023'de eski seri olacak, o zamana sıfırı hiç alınmaz. RTX 4050-4060 gibi kartlar olacaktır.

S.A.M açıp overclock yapınca (iki kartı da) o farkı daha iyi görürsün 6600 XT tarafından. Gerçekçi olursak 6600 XT'nin geride kaldığın oyun yok sayılır. Watch Dogs Legion'da bile 6600 XT'nin saf ultra performansını 3060 ancak DLSS ile yakalayabiliyor. Sen de 3060 aldın NVIDIA fanı oldun.
hocam ben de 6600 xt kullanıyorum ama benim gibi fps oyuncuları için valorant gibi oyunlar da daha stabil bir kart gibi maalesef.

Sen S.A.M ve overclock yapınca o farkı daha iyi görürsün 6600 XT tarafından. Gerçekçi olursak 6600 XT'nin geride kaldığın oyun yok sayılır. Watch Dogs Legion'da bile 6600 XT'nin saf ultra performansını 3060 ancak DLSS ile yakalayabiliyor. Sen de 3060 aldın NVIDIA fanı oldun.
Niye fanboy olayım? Elimde 6600 XT'nin en iyi, tepe modellerinden biri var. Şimdi canım sıkılsa 6600 XT'yi takarım sisteme. Ben bariz kullanırken daha rahat ediyorum 3060 ile. İki kartı da kullanıp düzgün değerlendirme yapınca beni fanboy olarak görmeniz üzücü.

Niye fanboy olayım? Elimde 6600 XT'nin en iyi, tepe modellerinden biri var. Şimdi canım sıkılsa 6600 XT'yi takarım sisteme. Ben bariz kullanırken daha rahat ediyorum 3060 ile. İki kartı da kullanıp düzgün değerlendirme yapınca beni fanboy olarak görmeniz üzücü.
6600xt hangi modeli var sizde.

Eminmisiniz? Lütfen eminim diyin.😀

Nasıl emin olayım 😄 Ama tecrübelerimden yola çıkarak konuşuyorum. Son 1 yılda Avrupa Amazon sitelerinden 30 civarı ürün aldım hepsi vaktinden önce geldi. Bunu da alırken 3-6 gün arası kargoya verilir diyor. Kargoya verildikten sonra elinize geçmesi maksimum 4 gün. Yani biraz esnesin toplam 13-14 gün olsun. Mart sonu elinize geçer.

@367519 ben de Valorant oynuyorum yağ gibi akıyor nasıl bir sorundan bahsediyorsun?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şakasına söylüyorum, ciddi ciddi fanboy demem kimseye merak etme. Yalnızca bir AMD ekosisteminde 3060'ın, 6600 XT'yi DLSS olmadan geçme ihtimali yok sayılır. En fazla NVIDIA destekli birkaç oyunda olabiliyor onun dışında S.A.M ve daha fazla OC potansiyeli (ki bu aslında AMD'nin sürücülerle performans artıyor efsanesinin temelindedir. Kartların OC potansiyeli yüksektir ve AMD sürücülerle bunu minik minik verir) 6600 XT'yi bir adım öne koyuyor. 3060'ın en temel gücü ise NVIDIA teknolojilerinden geliyor.

Konumuza dönersek tabii ki bu fiyata RTX 3060 güzel bir seçenek.

Yeni konular

Geri
Yukarı