ASUS TUF RTX 3070 vs MSI Gaming Z Trio RTX 3070

LeFeyn

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, uzun zamandır araştırma yapıyorum ve seçeneklerimi ikiye düşürebildim. Bu iki model arasından hangisi alınabilir? Aralarında 350 lira gibi bir fark var. Haziran ayında ROG modeli yaklaşık 13K'ya satılmış, yakın zamanda böyle bir düşüş olur mu?

@ThePunisher90 hocam siz de MSI kullanıyorsunuz. Acaba sıcaklık, ses ve performans konularında deneyimlerinizi aktarır mısınız?

Arkadaşlar merhaba, uzun zamandır araştırma yapıyorum ve seçeneklerimi ikiye düşürebildim. Bu iki model arasından hangisi alınabilir? Aralarında 350 lira gibi bir fark var. Haziran ayında ROG modeli yaklaşık 13K'ya satılmış, yakın zamanda böyle bir düşüş olur mu?

@ThePunisher90 hocam siz de MSI kullanıyorsunuz. Acaba sıcaklık, ses ve performans konularında deneyimlerinizi aktarır mısınız?
Msi al soğutma sistemi Asus'a göre çok daha iyi (bence).

Fiyat olarak hayır bir daha o fiyata düşmesi imkansız. 2 model arasında tek fark ısınma olur bence MSI daha iyi.

Fiyat olarak hayır bir daha o fiyata düşmesi imkansız. 2 model arasında tek fark ısınma olur bence MSI daha iyi.
Bence demem saçma olmuş internetten 2 kartında sıcaklık değerlerine bakın.

Msi'ın Gpu soğutması ama Asus'un termal pedleri falan daha iyi olduğundan Vram soğutması daha iyi.Birde Msi'ın fanları yavaş dönüyor ve bios tuşu yok ama internetten yüksek fan hızı olan bios kurulabiliyordu sanırım.

@Eternal FİRE Dediğiniz gibi VRM soğutması ASUS'un daha iyi. MSI ile aralarında yanlış hatırlamıyorsam 10-15 derece gibi bir fark vardı.

@Yusuf Tuğra @Euwiel GPU sıcaklığı konusunda birbirlerine çok yakınlar ama MSI devir-sıcaklık konusunda biraz önde, haklısınız.

Peki malzeme kalitesi olarak nasıllar? MSI'ı backplate konusunda eleştiriyorlar, sanırım grafinden yapılmış.

MSI Gaming Z modeli var bende. Hiç ses yok fanlar çalıştığında. Kasanın fanlarının sesi var ama ekran kartından hiç ses duymuyorum. Yük altında en fazla 62-63 derece sıcaklık gördüm şimdiye kadar. Üzerine çıkmadı hiç. RBG aydınlatması da hoş duruyor açıkcası benim çok hoşuma gidiyor. Ekran kartı sıcaklığında kasanızın hava akışıda önemli tabiki. Bende Cooler Master TD500 var. Hava akışı en iyi olan kasalardan birisi mesela. Ama hemen hemen bütün bilgisayar bileşenlerim MSI marka. Hiç sorun yaşamadım 2 buçuk sene oldu mesela.

@Miroyasa Hocam bilemiyorum. Artık gözümü kapatıp birini alacağım.

@ThePunisher90 hocam merhaba, kart bugün elime ulaştı. Destek aparatının içinden çıkan plastikler nereye takılacak anlamadım. Bir fikriniz var mı?

Son düzenleme:
Onlar yedek. Bendekilerde kutuda duruyor. Destek çıtasını koyduğunuzda temas etmesi gereken yerlerdeki plastikler temas ediyor zaten. İleride sökerken falan yapışkanları falan giderse diye yedek koyulmuş sanırım. Onları takmanıza gerek yok. İleride düşerse yerine takarsınız. Hayırlı olsun bu arada güle güle kullanın.

Geri
Yukarı