ASUS TUF RTX 3080 için 650W PSU yeter mi?

Yani bazı arkadaşların bu kadar emin konuşması çok garip.

Hepiniz bilgisayar mühendisi, NVIDIA mühendisisiniz yani ayıp bu yaptığınız.

NVIDIA bu ekran kartına 750W öneriyor, ASUS bu modele direk spesifik olarak 850W öneriyor.

Şimdi bu önerilerin bir sebebi var, nedir bu sebepler?

En önemlisi stabilite. Yani tanımadığınız bir insana bu kadar rahat bir şekilde nasıl 650W kesin yeter Gold mold boş ver, düz güç kaynağı yeter gibi şeyler söyleyebiliyorsunuz.

Bu arkadaşın sistemine herhangi bir şey olsa güç kaynağı yüzünden sonuç olarak size bir şey olmayacak, bu rahatlık bu yüzden sanırım.

Güç kaynağı konusunda her zaman minimum alınabilecek güç kaynağının bir tık üstü alınır, bunu bilmiyorsanız zaten lütfen bilgisayar konusunda öneri vermeyin, hele güç kaynağı konusunda asla vermeyin, insanların ne şartlarda aldığını bilmediğiniz sistemler, ürünler için her zaman garantici öneriler verin ki, kimsenin canı yanmasın

Lütfen 750W bilindik bir markanın güç kaynağını alın, Bronze'ya da Gold sertifakalı olmasına özen gösterin. Güç kaynağı konusunda ucuza kaçmayın ki, diğer tüm ürünleriniz riske girmesin.

@@Pinglerin cocugu

Corsair Rm 750w güzel bir üründür.(Çok uzun yıllardır hep Corsair kullandım, hiç sorun yaşamadım.)
Nzxt'nin ürünleri güzeldir.

Yani bazı arkadaşların bu kadar emin konuşması çok garip.

Hepiniz bilgisayar mühendisi, NVIDIA mühendisisiniz yani ayıp bu yaptığınız.

NVIDIA bu ekran kartına 750W öneriyor, ASUS bu modele direk spesifik olarak 850W öneriyor.

Şimdi bu önerilerin bir sebebi var, nedir bu sebepler?

En önemlisi stabilite. Yani tanımadığınız bir insana bu kadar rahat bir şekilde nasıl 650W kesin yeter Gold mold boş ver, düz güç kaynağı yeter gibi şeyler söyleyebiliyorsunuz.

Bu arkadaşın sistemine herhangi bir şey olsa güç kaynağı yüzünden sonuç olarak size bir şey olmayacak, bu rahatlık bu yüzden sanırım.

Güç kaynağı konusunda her zaman minimum alınabilecek güç kaynağının bir tık üstü alınır, bunu bilmiyorsanız zaten lütfen bilgisayar konusunda öneri vermeyin, hele güç kaynağı konusunda asla vermeyin, insanların ne şartlarda aldığını bilmediğiniz sistemler, ürünler için her zaman garantici öneriler verin ki, kimsenin canı yanmasın

Lütfen 750W bilindik bir markanın güç kaynağını alın, Bronze'ya da Gold sertifakalı olmasına özen gösterin. Güç kaynağı konusunda ucuza kaçmayın ki, diğer tüm ürünleriniz riske girmesin.

Peki ama zaten NVIDIA falan normalden fazla öneriyor PSU'yu kaliteli bir PSU olsa 650-700W bir PSU da besler C650 mesela besler 12400F ile 3080'i

Hocam sistemimi 1 ay önce i5 12400F işlemci ve RTX 3060 ekran kartıyla hazır aldım. Ekran kartı yetersiz geldi o yüzden 3080 düşünüyorum.

Ne oynuyorsunuz ki hocam yetersiz geldi 3060?

Hocam sistemimi 1 ay önce İ5 12400f işlemci ve rtx 3060 ekran kartıyla hazır aldım. Ekran kartı yetersiz geldi o yüzden 3080 düşünüyorum.

Biraz daha sabrederseniz 4070Ti'ların fiyatları 18-19 bandına düşecek, yani 3080'den daha güçlü ve yeni bir teknoloji, tabi siz bilirsiniz.

Peki ama zaten NVIDIA falan normalden fazla öneriyor PSU'yu kaliteli bir PSU olsa 650-700W bir PSU da besler C650 mesela besler 12400F ile 3080'i

Ne oynuyorsunuz ki hocam yetersiz geldi 3060?

Elbette yeter, yetmez demedim zaten en baştan beri ama 650w ve 750w arasında ki fiyat farkı girilebilecek %5'lik bir riske bile değmez. 200-400 TL, ama bazı arkadaşlar öyle kesin ve inatçı konuşuyor ki, bu benim garibime gitti.

Geri
Yukarı