ASUS TUF RTX 3070 Ti için 650W PSU yeter mi?

Aynı ekran kartı bende var. Cooler Master Bronze 650W 80+ var. Kart undervolt yapmadığım zamanlar 320 W a kadar güç çekiyor ve yüksek sistem isteyen oyunlarda rdr 2 vs. belirli bir süre sonra kendini yeniden başlatıyor. Şu an undervolt haliyle kullanıyorum herhangi bir performans sıkıntısı ve yeniden başlatma sıkıntım yok.
Ekran kartının voltajını kaç'a ayarlıyorsunuz hocam?

Ekran kartının voltajını kaç'a ayarlıyorsunuz hocam?
İşteyim şu an ama hatırladığım kadarıyla 0.950 ye 1950 Mhz olarak kullanıyordum.(Kartın base clock 1785, OC hali 1815 Mhz olarak yazıyor fakat 2000leri geçiyor.) Yani 0.975 0.875 olarak kullandım en ideali bu geldi odam soğuk olduğu için RDR 2 oynarken bile ekran kartı sıcaklığım 59 60 dereceyi geçmiyor. Max 270 280 w kadar güç tüketiyor.

İşteyim şu an ama hatırladığım kadarıyla 0.950 ye 1950 Mhz olarak kullanıyordum.(Kartın base clock 1785, OC hali 1815 Mhz olarak yazıyor fakat 2000leri geçiyor.) Yani 0.975 0.875 olarak kullandım en ideali bu geldi odam soğuk olduğu için RDR 2 oynarken bile ekran kartı sıcaklığım 59 60 dereceyi geçmiyor. Max 270 280 w kadar güç tüketiyor.
Hocam değerli cevabınız için çok teşekkür ederim. Ben de yeni bir psu alana kadar bu şekilde kullanmayı düşünüyorum.

Hocam değerli cevabınız için çok teşekkür ederim. Ben de yeni bir psu alana kadar bu şekilde kullanmayı düşünüyorum.
Ne demek. Yinede PSU çok kaliteli olmadığı voltaj değerini biraz daha kısık tutabilirsin biraz performanstan düşer ama hem sıcaklık hem güç tüketimi kayda değer şekilde azalır. Redditte falan bakabilirsen gayet ekonomik değerler bulabilirsin.

Ne demek. Yinede PSU çok kaliteli olmadığı voltaj değerini biraz daha kısık tutabilirsin biraz performanstan düşer ama hem sıcaklık hem güç tüketimi kayda değer şekilde azalır. Redditte falan bakabilirsen gayet ekonomik değerler bulabilirsin.
Uzatmış olucam bir de ama benim bu sorunum kesin PSU kaynaklı değil ama bütün oklar onu gösteriyor. Ekran kartını garantiye gönderdim bir sorun çıkmadı. Belki evdeki elektrikte bir sorun olabilir hic bilemiyorum. Sadece daha düşük voltajda çalışıyor. Belki daha iyi bilem arkadaşlar vardır banada yardımcı olurlar.

Geri
Yukarı