ASUS TUF RTX 4060 Ti tercih etmeli miyim?

• Konuyu başlatan Üye 247830
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 325
Ü

Üye 247830

Ziyaretçi
Merhaba,
Yeni sistem toplamadan önce ekran kartımı temin etme fırsatı buldum. Toplayacağım sistem aşağı yukarı i7-14700KF, 32 GB RAM, ASUS ROG serisi ya da TUF orta seviye bir Anakart olacak. Bu sistemi toplamam 4-5 ay sürebilir. Ekran kartım kutusunda bekliyor sizce bu süreçte ekran kartını elden çıkarmalı mıyım yoksa toplayacağım sistem için bekletmeli miyim? Yanlış hatırlamıyorsam üreticilerin fiyat / performans odaklı daha başarılı ve ucuz bir ekran kartı üreteceği haberleri paylaşılıyordu. Böyle bir şey var mı?

Daha pahalı ya da daha güçlü bir ekran kartı aramıyorum zaten çok oyun oynamıyorum. Elimde beklettiğim ürünü bekletmek mi yoksa satmak mı faydalı, 4-5 ay sonra daha uygun fiyata daha iyi bir ekran kartı çıkar mı bunu araştırıyorum.

Teşekkürler.

Masaüstü için 4050 falan gelebilir belki daha uygun fiyatlı olarak. Onun dışında ekran kartını zaten aldıysan elden çıkartmak için pek bir neden yok bence. Ekran kartı Dolar bazında geriye gelse bile, bizdeki TL değer kaybı ile yaklaşık aynı şeye denk gelecektir. Şimdi satarsan, daha sonra uyguna alacağının garantisi yok.

Evet ama sanki 3-4 ay içinde NVIDIA'nın fiyat performans odaklı yeni bir ekran kartı duyuracağı konuşuluyordu böyle bir şey varsa bunu elden çıkarıp yeni çıkacak kartı beklemek daha mantıklı olacak. Onun dışında ekran kartını elden çıkarmak için mantıklı bir sebep yok zaten.

F/P olarak kasıt ne burada yalnızca görüntü almak için GT 1030, 1630 benzeri kartlar mı? Beklenen bir 4050 var. Super veya Ti takılı kartlar rakibin performansına göre şekilleniyor biraz, onları da F/P olarak saymak pek mümkün olmuyor, genellikle AMD tarafından daha pahalı kalıyor hep.

Diğer sistem düşüncene bakınca giriş seviyesi bir şey için almayacaksın gibi duruyor. İşlemci odaklı programlar için bir sistem toplama mı olacak? Ekran kartı yalnızca oyun için kullanılmıyor, render gerektiren işlerde işlemciden çok daha hızlı çözümler aynı zamanda.

Aslında keyfi alıyorum biraz. Olur da oyun oynamak isterse canım... ya da başka bir iş yapmak istersem diye yani 4070ti tuzlu geldiği için 4060ti alabildim normalde bana yeter artar bile ama uygun ya da aynı fiyatlara daha iyisine sahip olabileceksem neden düşünmeyeyim? Sizin söylediğinize yeni çıkacak ekran kartı 4050 ise 4060 ti dan daha düşük özelliklere sahip olacaktır muhtemelen o zaman hiç çabalamama gerek yok. Akşam bir araştırayım 4050 ekran kartı. Teşekkürler.

Yani henüz ortada açıklanmış öyle bir kart yok. AMD tarafında yeni kartlar gelecek F/P açısından belki onlara bakılabilir. Bence 4060Ti ideal orta sınıf bir kart. 1080P ve 2K çözünürlüklerde gayet iş görür.

Merhaba,
Yeni sistem toplamadan önce ekran kartımı temin etme fırsatı buldum. Toplayacağım sistem aşağı yukarı i7-14700KF, 32 GB RAM, ASUS ROG serisi ya da TUF orta seviye bir Anakart olacak. Bu sistemi toplamam 4-5 ay sürebilir. Ekran kartım kutusunda bekliyor sizce bu süreçte ekran kartını elden çıkarmalı mıyım yoksa toplayacağım sistem için bekletmeli miyim? Yanlış hatırlamıyorsam üreticilerin fiyat / performans odaklı daha başarılı ve ucuz bir ekran kartı üreteceği haberleri paylaşılıyordu. Böyle bir şey var mı?

Daha pahalı ya da daha güçlü bir ekran kartı aramıyorum zaten çok oyun oynamıyorum. Elimde beklettiğim ürünü bekletmek mi yoksa satmak mı faydalı, 4-5 ay sonra daha uygun fiyata daha iyi bir ekran kartı çıkar mı bunu araştırıyorum.

Teşekkürler.

İşlemci daha çıkmadığı için net bir şey diyemeyiz, belki darboğaz olma ihtimali bile olabilir.

Geri
Yukarı