ASUS TUF RTX 4080 ile Starfield oynarken GPU Temp 2 sıcaklığı 90C oluyor

serhansaman

Hectopat
Merhaba, şu an ASUS TUF RTX 4080 ile Starfield oynuyorum ve 4K Max ayarlardayken kartin isiginin kirmiziya dondugunu fark ettim.
Sicakliga tepki verecek sekilde ayarlamistim isik ayarini Corsair iCUE uzerinden, iCUE uzerinde baktigimda GPU Temp 2 oyundayken 90 dereceyi goruyor.
Oyunu asagi aldigim anda ya da ESC'ye bastigim anda sicaklik normale donuyor ama ben kartin renginin hiç kirmiziya gordugunu gormemistim, ondan endiselendim.
Sizce bu anormal bir durum mu onu sormak istedim. GPU Temp 1 70 dereceyi gecmiyor bu arada, onun bilgisini de vermis olayim.

Ilgili cektigim resmi de buraya ekliyorum. Iyi aksamlar dilerim.

IMG20230917224128.jpg

Merhaba, şu an ASUS TUF RTX 4080 ile Starfield oynuyorum ve 4K Max ayarlardayken kartin isiginin kirmiziya dondugunu fark ettim.
Sicakliga tepki verecek sekilde ayarlamistim isik ayarini Corsair iCUE uzerinden, iCUE uzerinde baktigimda GPU Temp 2 oyundayken 90 dereceyi goruyor.
Oyunu asagi aldigim anda ya da ESC'ye bastigim anda sicaklik normale donuyor ama ben kartin renginin hiç kirmiziya gordugunu gormemistim, ondan endiselendim.
Sizce bu anormal bir durum mu onu sormak istedim. GPU Temp 1 70 dereceyi gecmiyor bu arada, onun bilgisini de vermis olayim.

Ilgili cektigim resmi de buraya ekliyorum. Iyi aksamlar dilerim.

Eki Görüntüle 1947782
Bence 93 derece olan kablo birlesme noktası, 68 derece ise kart sıcaklığı.

Starfield'da işlemci kullanımı nedir bilmiyorum ama birçok oyunda işlemciyi boş yere max. değerlerde çalıştırıp sıcaklığı fırlatıyor oyunlar.
-
-
Üstteki linke benzer bir hamle yapıp bilgisayarı base speed denilen hızda kullanıyorum. 2.59'u geçmiyor işlemci hızı. Bu da sıcaklığa yansıyor. Oynadığım hiçbir oyunda fps düşüşü de yaşamadım. Ama dediğim gibi Starfield'ı bilmiyorum. Yaptığım asıl şey regedit ayarlarıyla ilgiliydi. Temize çekersem veya alternatifini bulursam ekleme yaparım.
---
Bizzat forumda varmış: Rehber

Yeni konular

Geri
Yukarı