ASUS TUF RX 5700 XT yüksek sıcaklık

Sistemimi toplayalı 6 ay oldu. Hiç tam yükte çalıştırmamıştım bugün tam yük altına sokunca Memory değerinin çok yükseklere vurduğunu gördüm. Değerler fotoğraftaki gibi. Kasam Corsair Carbide Spec Delta. Bunu soğutmam için bir öneriniz var mı?

77B2B09C-BE43-4FA8-BB0B-B6D28605EB46.jpeg

TUF serisi AMD kartların kronik sorunluğu olduğunu görmüştüm bir yerde. ASUS'un programını yükleyip fan hızını kendiniz ayarlamaya çalışabilirsiniz. Sesli çalışacaktır ama ısınma biraz da olsa azalacaktır.

Tipik bir TUF ekran kartı saçmalığı. Nvidia da dahil başka GPU modellerinden "bazılarında" da sıcaklık sorunu var. Bu RX 5700 XT modelinde belleklere soğutucu ped koymamışlardı galiba. Bellekleri blower fanlı referans modelden bile 15-20 derece daha sıcak çalışıyor. Yapacak bir şey yok. Adamlar kartları geri çekip düzeltmek yerine öylece sattılar. Ben çok uzun zaman önce dersimi aldım. Artık Asus'tan asla ekran kartı almadığım gibi tavsiye de etmiyorum. Aynı GPU'nun ROG Strix modeli bile hatalıydı. Bir şirket nasıl olur da bu kadar çok hata yapabilir hala anlamış değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı