Lise öğretmeni ona ismiyle hitap edildiğini duydu

NSPRO

Picopat
Daha fazla  
İyi akşamlar. Arkadaşlar ben yanlış bir şey yaptım. Baştan söylüyorum süt çocuğu, korkak, bundan ne olacak falan yazmayın. Şimdi biz okulun en alt katında abdest alıyoruz. En alt kat bodrum gibi teneffüsün bitmesine az kalmıştı.

Arkadaşım gel namaz kılalım deyince bende ' ders X (öğretmenin ismi), bizi yok yazar.' (bizi yok yazardan önce hocanın ismine +oş eki ekledim şakasına neden yaptım bilmiyorum) dedim. Hocada üst katımızdaymış. Bizden bir arkadaş çıkınca ona kötü kötü bakmış. Sonraki ders hoca biraz asık yüzlü geldi sonra eski neşeli haline döndü. Hoca duydu mu bilmiyorum, sizce ne yapmam gerek?

Hocamı çok seviyorum ve gözünden düşmek istemem. Not: Muhtemelen üst kata çıkan arkadaşımla benim sesimi karıştırdı. Seslerimiz bayağı benziyor ve ben yukarı çıkmamıştım. Hoca arkadaşımı darlarsa benim olduğum anlaşılacak. O zaman hocaya ne derim?

İyi akşamlar. Arkadaşlar ben yanlış bir şey yaptım. Baştan söylüyorum süt çocuğu, korkak, bundan ne olacak falan yazmayın. Şimdi biz okulun en alt katında abdest alıyoruz. En alt kat bodrum gibi teneffüsün bitmesine az kalmıştı.

Arkadaşım gel namaz kılalım deyince bende ' ders X (öğretmenin ismi), bizi yok yazar.' (bizi yok yazardan önce hocanın ismine +oş eki ekledim şakasına neden yaptım bilmiyorum) dedim. Hocada üst katımızdaymış. Bizden bir arkadaş çıkınca ona kötü kötü bakmış. Sonraki ders hoca biraz asık yüzlü geldi sonra eski neşeli haline döndü. Hoca duydu mu bilmiyorum, sizce ne yapmam gerek?

Hocamı çok seviyorum ve gözünden düşmek istemem. Not: Muhtemelen üst kata çıkan arkadaşımla benim sesimi karıştırdı. Seslerimiz bayağı benziyor ve ben yukarı çıkmamıştım. Hoca arkadaşımı darlarsa benim olduğum anlaşılacak. O zaman hocaya ne derim?

O öğretmenine göre değişir. Mesela biz matematik öğretmenimizle pişti oynamıştık geçen. Ama tarih öğretmenin karşısına sakallı ve üniformasız çıkmaya korkarız.

Öğrendi mi öğrenmedi mi ikileminde kalıp tereddütlü zamanlar geçirmektense direkt öğretmene gidip "işte şöyle şöyle oldu, böyle dediğim için sizden özür dilerim" demek daha iyi bence. Zaten böyle şeylere çok takılan biri değilse özrün onu sevindirebilir bile.

Özür dilersin kapanır gider.

Gider özür dilersin kendini ifade etmeye çalışırsın içinden geldiği gibi zaten öğretmenin gerçekten pişman olduğunu çok rahat bir şekilde davranışlarından anlar bir şey olmaz

Arkadaşına 5 TL ver suçu üstlensin.😉

Ortaokulda çok sevdiğim bir hocamın adına fan sayfası açmıştım instada. 2 ay sonra iyi niyetli olsa da yaptığımın büyük bir hata ve terbiyesizlik olduğunu anlayıp gidip hesabı kapattırdım çünkü hoca da rahatsız olmuş bu durumdan. Ertesi gün karşısına çıkıp özür diledim oldu bitti.

Geri
Yukarı