ASUS TUF RX 5700XT ekran kartı Memory yüksek sıcaklık

Sistemimi toplayalı 6 ay oldu. Hiç tam yükte çalıştırmamıştım bugün tam yük altına sokunca Memory sıcaklık değerinin 100 derecelere vurduğunu gördüm. Kasam Corsair Carbide Spec Delta. Bunu soğutmam için bir öneriniz var mı? Garantiye yolladığımda, yenilenmiş model olan "Evo" modelini talep edebilir miyim? Bilginiz var mı? Bir de sistemi İtopya’dan hazır sistem olarak aldım, sadece ekran kartını garantiye yollayabilir miyim? Bu Memory sıcaklığı sistemime zarar verir mi? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

TUF serisinin EVO olmayan modellerinde VRAM'lerin 100 dereceye ulaştığı sıklıkla görülüyor. Ve bu yüzden zarar görüyordu bellekler. Garantiye yolladığınızda EVO modeliyle değiştirebileceğinizi sanmam.
Öneriniz var mıdır bellekleri soğutmak için? Belleklerin zarar görmesi ne gibi sorunlara yol açar ?

ASUS TUF serisinin Evo modeli olmayan kartlarında VRAM ısınma sorunu var. Maalesef buna yapabileceğiniz bir şey yok. Garantiye yollayabilirsiniz yine de. Yük altında fanları 100E alırsanız sıcaklık bir miktar düşecektir, böyle yapınız. Kendim Gigabyte Gaming OC modelini kullanıyorum ve soğutması gerçekten mükemmel BF1'de 55-65 derece arası gidiyor VRAM ise 70-85 arası genel oyunlarda.

TUF serisinin Evo olmayan modellerinde VRAM'lerin 100 dereceye ulaştığı sıklıkla görülüyor. Ve bu yüzden zarar görüyordu bellekler. Garantiye yolladığınızda Evo modeliyle değiştirebileceğinizi sanmam.

XFX 5700 XT triple dissipation ekran kartım var Memory sıcaklık değerini 90 derece gördüm sizin normal GPU sıcaklık değeri nedir maksimum 80 dereceyi gördüm ben.

XFX 5700 XT triple dissipation ekran kartım var Memory sıcaklık değerini 90 derece gördüm sizin normal GPU sıcaklık değeri nedir maksimum 80 dereceyi gördüm ben.
GPU sıcaklığım 75-80 arası. Memory sıcaklığı 100 dereceleri görüyor sadece.
ASUS TUF serisinin Evo modeli olmayan kartlarında VRAM ısınma sorunu var. Maalesef buna yapabileceğiniz bir şey yok. Garantiye yollayabilirsiniz yine de. Yük altında fanları 100E alırsanız sıcaklık bir miktar düşecektir, böyle yapınız. Kendim Gigabyte Gaming OC modelini kullanıyorum ve soğutması gerçekten mükemmel BF1'de 55-65 derece arası gidiyor VRAM ise 70-85 arası genel oyunlarda.
Hazır sistemle beraber aldığım için bu modeli tercih etmek zorunda kaldım. Yoksa bende Gigabyte ya da Sapphire almayı düşünüyordum. Şu an cidden moralim çok bozuldu. Fanları 100'e aldığım zamanda kasa çok fazla gürültü yapıyor.

Öneriniz var mıdır bellekleri soğutmak için? Belleklerin zarar görmesi ne gibi sorunlara yol açar ?
Ömrünü kısaltır. İçinde termal ped olup olmadığını bilmiyorum ama eğer yoksa termal ped takmak ucuz bir çözüm olabilir. Diğer bir yol da fan devrini yükseltmek. Başka yapılabilecek bir şey yok ne yazık ki.

Ömrünü kısaltır. İçinde termal ped olup olmadığını bilmiyorum ama eğer yoksa termal ped takmak ucuz bir çözüm olabilir. Diğer bir yol da fan devrini yükseltmek. Başka yapılabilecek bir şey yok ne yazık ki.
Termal ped takmak garanti dışı bırakacağı için bu yönteme başvurmak istemiyorum. bakalım sıcak olarak kullanmaya devam edeceğim, başıma neler gelecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı