ASUS TUF VG249Q1R G-Sync destekliyor mu?

bytunc

Centipat
Daha fazla  
ASUS TUF Gaming VG249Q1R model monitör aldım. Ekran kartım RX 570 idi. Ekran kartımı RTX 3060 Ti ile değiştirdim. Monitörümde FreeSync desteği var. NVIDIA G-Sync sunuyor bize. NVIDIA Denetim Masası'ndan G-Sync özelliğini açabiliyorum. Monitörümden de FreeSync özelliği açık fakat G-Sync özelliğini alabiliyor muyum bilmiyorum. Nasıl anlayabilirim? G-Sync demo testinde 40- 60 FPS'de 144Hz'de yağ gibi aktı herhangi bir yırtılma ile karşılaşmadım. Fakat monitörüm hız aşırtma ile 165Hz destekliyor. 165Hz'te takılmalar oldu 144Hz'te olmadı bunu da belirteyim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (32).png
    Ekran Görüntüsü (32).png
    85,4 KB · Görüntüleme: 27
  • Ekran Görüntüsü (33).png
    Ekran Görüntüsü (33).png
    2 MB · Görüntüleme: 23
  • Ekran Görüntüsü (34).png
    Ekran Görüntüsü (34).png
    55 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Monitörü DisplayPort ile bağladığınız zaman açabiliyorsunuz.

Açtıysanız ve sorunsuz çalışıyorsa kullanmaya devam edebilirsiniz.

Evet DisplayPort ile bağladım. NVIDIA G-Sync testinde çizgi testinde ve diğer çan testinde 40-60-144 FPS'lerde denedim bir takılma görmedim.

@Ellie Williams doğru söylüyor. Her ne kadar FreeSync destekli olsa da DP takılarak açılır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet DisplayPort ile bağladım. NVIDIA G-Sync testinde çizgi testinde ve diğer çan testinde 40-60-144 FPS'lerde denedim bir takılma görmedim.
O monitörde G-Sync kullanmak istiyorsanız 144'de kullanmaktan başka çareniz yok. 165 Hz'den feragat etmeye değeceğini düşünüyorsanız tabii...

Şahsen FreeySync de gayet başarılı bir iş çıkarıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı