ASUS TUF VG249Q1R monitörü Lenovo Ideapad 700-15ISK laptopta kullanma

muyustan

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Linkteki ürünü sipariş verdim, bugün gelecek. Şu anki bilgisayarım Lenovo Ideapad 700-15ISK. 5 6 ay içerisinde yeni bir kasa toplamayı düşündüğüm için monitörü 144 Hz aldım. Şu an merak ettiğim konu ise, yeni sistemimi toplayınca muhtemelen Display Port çıkışlı bir ekran kartı alır monitöre direkt öyle bağlarım, ama şimdilik, laptopumda sadece HDMI çıkışı var, monitör DP kablosu ile geliyormuş. Benim bu monitörden maksimum performans(Hz) alabilmem için nasıl bir bağlantı yapmam gerekiyor? En azından 1080P 120 Hz gibi bir yenileme hızı alabilir miyim? Kullanan arkadaşlar direkt ürün linki(kablo, dönüştürücü vs) de verirse sevinirim.

Bu işlerden pek anlamıyorum, umarım saçma bir şeyler yazmamışımdır.

Teşekkürler.

Ben HDMI kablosu ile geliyor diye biliyorum. Yani bana öyle geldi. HDMI kablosuyla 144Hz alabiliyorsunuz. Sıkıntı olmaz yani.
İyi günler.
Hocam benimle aynı zaman alan çoğu kişi yorumlarda DP kablosu ile geldi yazmış ama, eve gidince kesinleşir. Yani bu cevabınızdan şunu mu anlamalıyım, HDMI 1.4 kablo ile direkt 144 Hz alabilirim?

Hocam benimle aynı zaman alan çoğu kişi yorumlarda DP kablosu ile geldi yazmış ama, eve gidince kesinleşir. Yani bu cevabınızdan şunu mu anlamalıyım, HDMI 1.4 kablo ile direkt 144 Hz alabilirim?

Evet ama sizin HDMI kablonuz var mı? DP ile geliyormus İncehesap'taki.
HDMI kablosunu televizyondan bile alabilirsiniz evde televizyon varsa uğraşmayım derseniz 30-40 TL'ye her yerde satılıyor.

@muyustan
Ben böyle kullanıyorum.
Kutu içeriğinden çıkan HDMI ile bağlantı yapıp ölü piksel testi yaptım, hiç ölü piksel görmedim ve şu an laptop bağlı kullanıyorum.

IMG20201222110842.jpg

Evet ama sizin HDMI kablonuz var mı? DP ile geliyormus İncehesap'taki.
HDMI kablosunu televizyondan bile alabilirsiniz evde televizyon varsa uğraşmayım derseniz 30-40 TL'ye her yerde satılıyor.
Alacağım hocam bir tane şu an bulunduğum yerde yok hdmi kablo. Teşekkürler cevabınız için.
@muyustan
Ben böyle kullanıyorum.
Anladım, size de teşekkürler.
Ben HDMI kablosu ile geliyor diye biliyorum. Yani bana öyle geldi. HDMI kablosuyla 144Hz alabiliyorsunuz. Sıkıntı olmaz yani.
İyi günler.

Hocam merhaba tekrar, monitör şimdi ulaştı bağladım HDMI kablosu ile ama 144 Hz yapma ayarını bulamadım bir türlü :) Siz yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı