ASUS TUF VG249Q1R ölü alt piksel artar mı?

Alp Demir

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Selamlar 1499₺ ASUS TUF VG249Q1R satın aldım. Sadece mavi renkte bir adet ölü alt piksel var. ASUS 1 adet ölü piksele asla değişim kabul etmiyor gayet uygun fiyata aldığım için iade etmek istemiyorum. Zaten düz mavi haricinde ölü piksel yok mavi tonlarında da gözükmüyor. Asıl sorum bu ölü piksel çoğalır mı beni korkutan konu o. Bir renkte çalışmayan bir piksel neden artsın onu da bilmiyorum ama çok fazla kişi artar demiş. Bu konuya açıklık getirebilir misiniz artması benim için sıkıntı olur eğer 3'ü geçerse zaten ASUS değişim kararı veriyor. 3 yıl garantisi var. Daha önce ölü piksel çıkıp da artma yaşayan oldu mu?

(Sanırım sıkışmış piksel değil sadece düz mavide 1 tane piksel siyah oluyor belli bile olmuyor uzaktan)

Aynı monitörü yaklaşık 2 ay önce satın aldım. Bende de sadece düz mavi renkte 1 adet sıkışmış piksel var. Turuncu renkte aynı piksel kırmızı/pembe arası bir renk veriyor ama diğer renklerde sıkıntı gözükmüyor. ASUS'un bu modelinde IPS glow problemi yaşayan birkaç kişi görmüştüm, eğer sizde IPS glow yoksa bence sıkışmış piksel için uğraşmayın. Yeni üründe IPS glow olma ihtimali olabilir.

Selamlar 1499₺ ASUS TUF VG249Q1R satın aldım. Sadece mavi renkte bir adet ölü alt piksel var. ASUS 1 adet ölü piksele asla değişim kabul etmiyor gayet uygun fiyata aldığım için iade etmek istemiyorum. Zaten düz mavi haricinde ölü piksel yok mavi tonlarında da gözükmüyor. Asıl sorum bu ölü piksel çoğalır mı beni korkutan konu o. Bir renkte çalışmayan bir piksel neden artsın onu da bilmiyorum ama çok fazla kişi artar demiş. Bu konuya açıklık getirebilir misiniz artması benim için sıkıntı olur eğer 3'ü geçerse zaten ASUS değişim kararı veriyor. 3 yıl garantisi var. Daha önce ölü piksel çıkıp da artma yaşayan oldu mu?

(Sanırım sıkışmış piksel değil sadece düz mavide 1 tane piksel siyah oluyor belli bile olmuyor uzaktan)
Covalabilir hocam paranizla rezil olmayin iade edin

Covalabilir hocam paranizla rezil olmayin iade edin
Hocam 200₺ indirimli aldım görünmeyen bir nokta için 20 gün monitörsüz kalmak istemem mavi harici gözükmüyor zaten oturduğum konumdan mavide de belli olmuyor dikkatli inceleyerek buldum.
Bu monitörün 3 yıl garantisi var. Ölü piksel çoğalırsa (3 ve üstü) garanti kapsamına girmiyor mu?
3 ve üstü mü bilmiyorum ama yakın konumda 3 tane olursa asus garanti kapsamında değişim kararı veriyor sanırım.

Geri
Yukarı