ASUS TUF VG249Q1R sorunlu mu?

Alp Demir

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
İncehesap Gaming gecesinden, Asus Tuf VG249Q1R monitörü 1499₺'ye sipariş verdim ama gerek Technopat Sosyal'de olsun gerek farklı forum sitelerinde olsun çoğu başlıkta IPS glow sorunundan yakınılmış. Fiyat çok uygun geldiği için bir anda sipariş verdim ama bazı kullanıcılarda sorun çok fazlaymış ve iade etmeye çalışmışlar. 1500₺ her ne kadar bu model için uygun fiyat olsa da az para değil, rahatsız edecek boyutta olabilecek bir sorunu göz yumarak elime ulaşmasını beklemeli miyim? Elektronik şans işi ama sorunu yaşayan çok kişi var ve korktum açıkçası. Bu modelin kronik bir sorunu mu bu IPS glow?

Şimdi siparişi iptal mi etmeliyim yoksa elime ulaştığında sorunu kontrol edip öyle mi iade talep etmeliyim? İncehesap bu konuda yetersizmiş sanırım, uğraştırıyorlarmış.

Ben de aldım bu cuma senin gibi bekliyorum bakalım. Ama ben senin aksine 100 kişi yazdıysa 5 inin ips glow dediğini gördüm
Hocam inşallah sorun çıkmaz beklemedeyim, IPS panellerde bu fiyat bandındaki çoğu üründe IPS Glow kaçınılmaz gibi duruyor fazla olmaması önemli olan. Umarım sorunsuz çıkar, 1500 lira az para değil, hayırlı olsun size de.

Son düzenleme:
O monitörü alacagınıza VG249Q almanız daha dogru olurdu. En azından pivot özelligi mevcut. 200-300 TL fazla verip pivot özelligini tercih ederdim sizin yeriniz de olsam.

Ok saygı duyarım. Ben ama 200 Hz'de olsa almazdım. Monitörün tasarımı hiç begenmedim. O ayaklık hiç saglam durmuyor en ufak sallantıda o monitör masadan aşagıya devrilir ve bozulur.

Geri
Yukarı