ASUS TUF VG24VQ monitörde V-Sync mi G-Sync mi kullanılmalı?

Ürünü indirimden almıştım 1350 TL çok uygun geldi 2-3 ay oluyor faturada yazıyor istersen bakar söylerim çünkü bir tomar siteden alışveriş yaptım ölü pixel testi yaptım ölü pixel yok ışık sızması yok her han gibi problem yok. Ve ek not olarak geçen gün arkadaş ASUS VG279QM yenilenmiş aldım 2800 TL hiçbir ölü pixel sorunu yok o monitörde 280 IPS 1 ms düz ekran ama süperdi ASUS TUF serileri sağlam genel olarak çıktımı iade almıyor olabilir ama garantide 1 ölü pixel bile olsa göndere biliyorsun diye biliyorum. Şu bir sene içinde 12-13 çeşit monitör aldım 100 lerce yeni kafe acıyorduk ASUS olsun MSI olsun AOC olsun 23.8 27 Inc 31.5 Inc hiç ölü pixel karşılaşmadım bu ölü pixel işi şans işi.

Ürünü indirimden almıştım 1350 TL çok uygun geldi 2-3 ay oluyor faturada yazıyor istersen bakar söylerim çünkü bir tomar siteden alışveriş yaptım ölü pixel testi yaptım ölü pixel yok ışık sızması yok her han gibi problem yok. Ve ek not olarak geçen gün arkadaş ASUS VG279QM yenilenmiş aldım 2800 TL hiçbir ölü pixel sorunu yok o monitörde 280 IPS 1 ms düz ekran ama süperdi ASUS TUF serileri sağlam genel olarak çıktımı iade almıyor olabilir ama garantide 1 ölü pixel bile olsa göndere biliyorsun diye biliyorum. Şu bir sene içinde 12-13 çeşit monitör aldım 100 lerce yeni kafe acıyorduk ASUS olsun MSI olsun AOC olsun 23.8 27 Inc 31.5 Inc hiç ölü pixel karşılaşmadım bu ölü pixel işi şans işi.
Peki bu modelin 27 inchi nasıl acaba kafe için bi çok 27 aldım dedim az çok deneyim sahibisindir. 27 inchte 1080p herhangi bir piksel ışık sızma vs sorun teşkil edermi asus vg27vq düşünüyorum aslında.

monitörüm ASUS TUF VG24vq Gigabyte 1660 Super Gaming Ebubekir in belirtiği gibi G-Sync açabiliyorsun oyunda.her han gibi fps kaybı ve yırtılma yaşamadım gayet akıcı oyunlarda.
Hocam bu monitör ile FreeSync açtım 144 HZ'de bazı oyunlar da FreeSync flicker sorunu yaşadım. Sorun monitörde mi yoksa ekran kartında mı anlayamadım? Sizin monitörler de böyle bir sorun oluştu mu?

monitörüm ASUS TUF VG24vq Gigabyte 1660 Super Gaming Ebubekir in belirtiği gibi G-Sync açabiliyorsun oyunda.her han gibi fps kaybı ve yırtılma yaşamadım gayet akıcı oyunlarda.

Merhabalar, Aynı monitör ve ekran kartını kullanmaktayım. G-Sync aktifleştirme konusunda belirtilen her şeyi yaptım. Aktifleştirmiş olmam lazım ama Pendulum'da test ettiğimde ve oyunlarda yırtılmalar oldu. Ne önerirsiniz? Monitörde Adaptive Sync/ Freesync açık . Nvidia denetim masasında G-sync butonlarını aktif ettim. G-sync için minimum ekran kartı versiyonunun 417 olması gerektiği yazıyordu benim ekran kartı sürümüm 452de. Monitör DisplayPort kablosu 1.2, ekran kartımızın çıkışı 1.4 uyumlu acaba onla mı ilgili dedim ama değil herhalde. Çözünürlük 1080p 144 Hz ayarında. Ne yapmam lazım Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Nasıl açabiliyoruz G-Sycn benim ekran kartım Asus Rog Strix 1660 Super.
Merhaba bu konu hakkında bir süre araştırma yaptım en sonunda kendim çözdüm.Ekran kartım 1660 Super, monitörüm Asus VG24VQ(Freesnyc uyumlu), Öncelikle monitörden Freesync'yi aktifleştirin. Masaüstünden Nvidia menüsünü açıp içerisinde G-SYNC uyumlu ibaresini işaretleyin. Yine aynı ayarlarda dikey senkronizasyonu kapalı yapın.(kesinlikle kapalı olacak). Nvidia Pendulum programını indirin. Programa girince G-SYNC tikini bilgisayar eğer G-SYNC kullanımı aktifse işaretleyecektir otomatik olarak(bu sadece G-SYNC çalışıyor mu çalışmıyor mu testidir). Ama tüm dediklerimi yapsanız dahi o tik seçili olmayabilir. Üzülmeyin, Bu durumda bilgisayarı birkaç kere kapatıp yeniden açmanız gerekebilir. Yine de olmazsa belirttiğim ayarların zıttını yapın(monitörden Freesycncyi kapatın g-sync yi deaktif edin) ve tekrar dediklerimi yapın(aktif yapın). Ben 2-3 gün cebelleştim ve şu an bilgisayarım açıldığı anda G-SYNC aktif olduğunu Pendulum aracılığıyla görebiliyorum.

Umarım işe yarar, kolay gelsin

Merhaba bu konu hakkında bir süre araştırma yaptım en sonunda kendim çözdüm. Ekran kartım 1660 Super, monitörüm ASUS VG24VQ(Freesnyc uyumlu), Öncelikle monitörden FreeSync'yi aktifleştirin. Masaüstünden NVIDIA menüsünü açıp içerisinde G-Sync uyumlu ibaresini işaretleyin. Yine aynı ayarlarda dikey senkronizasyonu kapalı yapın.(Kesinlikle kapalı olacak). NVIDIA Pendulum programını indirin. Programa girince G-Sync tikini bilgisayar eğer G-Sync kullanımı aktifse işaretleyecektir otomatik olarak(bu sadece G-Sync çalışıyor mu çalışmıyor mu testidir). Ama tüm dediklerimi yapsanız dahi o tik seçili olmayabilir. Üzülmeyin, Bu durumda bilgisayarı birkaç kere kapatıp yeniden açmanız gerekebilir. Yine de olmazsa belirttiğim ayarların zıttını yapın(monitörden Freesycncyi kapatın G-Sync'yi deaktif edin) ve tekrar dediklerimi yapın(aktif yapın). Ben 2-3 gün cebelleştim ve şu an bilgisayarım açıldığı anda G-Sync aktif olduğunu Pendulum aracılığıyla görebiliyorum.

Umarım işe yarar, kolay gelsin

Merhaba hocam sizde de görüntü kayması/titremesi oluyor mu? Video izlerken.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
mesela bu videoda 0:09 saniye adam kadraja girerken adamın kafası çok fena titriyor sizde de titriyor mu test edebilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı