ASUS TUF VG24VQ nasıldır?

Valmera

Decapat
İyi forumlar herkese. Dün MSI MAG241C monitörümü ölü piksel sebebiyle iade ettim ve yarın bir monitör sipariş edeceğim. Bu monitör nasıldır? Başka öneriniz var mı?

G
MSI monitörlerin genelinde ölü piksel sorunu mevcut. Şansını tekrar deneyebilirsin. Onda da aynı sorun olursa, dediğim marka ve modellere bakabilirsin.
Genelinde bu sorun varsa hiç uğraşmaya değmez o zaman. Bahsettiğim ASUS monitörün IPS panelli modelinde birkaç sorun yaşayan arkadaşların konularını gördüm tek şüphem o. Tepkime süresi açısından VA panel tercih etmek istiyorum. Sizce bir problem yaşar mıyım?

Tepkime süresi odaklı bakmanı önermem. Çünkü VA ve IPS panel olan monitörlerin çoğu MS olayı doğru değil. Profesyonel bir oyuncu değilsen, aradaki farkı anlaman çok zor. MS olayı sadece TN panel monitörlerde mevcut. Onların da renk doygunluğu berbat.
VA panelin IPS den daha hızlı olduğunu okumuştum bir yerde. TN panel kullanıyordum eskiden gerçekten renk doygunluğu berbat yoksa BENQ nun güzel bir modeli vardı. O zaman VG24VQ sipariş edeceğim yarın teşekkür ederim. MSI'ın gerçek 8 bit olması da üzüyor tabii ASUS'a geçerken ama yapacak bir şey yok.

Güzel tercih olur. Bende de XG2405 mevcut. Renk doygunluğu, detaylı monitör ayarları bakımından kaliteli. Vatan Bilgisayar'dan almıştım. Elden aldığım için, ölü piksel kontrolü yaptılar.
Hepsiburada'dan sipariş verirken ölü piksel ve ışık sızması testi yapar mısınız diye not düşsem yaparlar mı? IPS alacak olsam XG2405 alırdım ben de bu arada gayet kaliteli ürün.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı