ASUS TUF VG277Q1A alınır mı?

mehmet_yldz

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, aşağıda linkini bıraktığım monitörü almayı düşünüyorum sizce nasıl? Fiyat aralığım 4000-4500 arasında bu model hariç hangi modelleri önerirsiniz?

VG277Q alınmaz, bütçeniz aralığında dell g2722hs var. 24 inç'e düşerseniz vg249q iyidir, dell g2422hs iyidir.

ASUS TUF VG27vq almanı oneirrim vatan bilgisayarda 4670 civarı fiyatı var fiyat artmadan al bence ben çok araştırdım bu fiyat bandında alınabilecek en iyi monitör tabii ki oyun oynayacaksan arada 1 2 film izledim dersen VA panel fakat görüntü kalitesi çok iyi parlaklık 400CD kontrast dinamik 100.000.000
Yine de seçim sana kalmış kavisli her zaman daha iyidir oyunlarda özellikle daha iyi hakim olursun ekrana VESA uyumluluğu da 100x100 ben 15 gün sonra alacağım Vatan Bilgisayar'dan sanada tavsiye ederim.

VA paneldir.

Ben de G2722HS ve Lenovo Legion Y27-30 öneririm.

IPS panel kullananlar grafik işleri yapanlar için uygundur kardeşim biz grafik işi değil oyun oynayacağımız için VA panel fiyat performans açısından çok iyidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS TUF VG27vq almanı oneirrim vatan bilgisayarda 4670 civarı fiyatı var fiyat artmadan al bence ben çok araştırdım bu fiyat bandında alınabilecek en iyi monitör tabii ki oyun oynayacaksan arada 1 2 film izledim dersen VA panel fakat görüntü kalitesi çok iyi parlaklık 400CD kontrast dinamik 100.000.000
Yine de seçim sana kalmış kavisli her zaman daha iyidir oyunlarda özellikle daha iyi hakim olursun ekrana VESA uyumluluğu da 100x100 ben 15 gün sonra alacağım Vatan Bilgisayar'dan sanada tavsiye ederim.

IPS panel kullananlar grafik işleri yapanlar için uygundur kardeşim biz grafik işi değil oyun oynayacağımız için VA panel fiyat performans açısından çok iyidir.

f/p olarak haklısınız, bütçe sıkıntılıysa va tercih edilebilir ancak gamingde ips avantajlıdır.

Hayır, alınabilecek en iyi monitör değil. Alınabilecek monitör değil hatta. "Oyun oynayıp 1-2 film için VA" demenin mantığı nedir? VA'nın iki iyi olduğu kısım esnek panellerde daha kolay kullanılabilmesi -curved olması- ve kontrast değeri. Dinamik kontrast değerine bakmaya gerek yok çünkü neredeyse hiçbir zaman onu göremeyeceksiniz. Native kontrast değeri IPS'e göre tabii ki gayet iyi olmak zorunda ancak önerdiğiniz "oyuncu" monitörünün ghosting, inverse ghostingi var ve gecikmesi normalden yüksek dolayısıyla alınabilecek en saçma "oyuncu" monitörü olabilir bu bütçe için. 400cd/m2 markanın verdiği değer ve 350cd/m2 üstüne çıkamaz o panel.

Kısacası curved olması dışında -ki bu da öznel- başka bir tercih sebebi yok.

IPS grafik işleri yapanlar için, normal kullanıcılar için ve oyuncular için uygundur kardeşim. Oyun oynayacaksan da IPS oynamayacaksan da IPS. Ha dersen "ben profesyonel FPS oyuncusu olmak istiyorum" o zaman ya OLED'lerin yanma durumunu göze alıp OLED monitör alırsın ya da TN panel BenQ'lara bakarsın ki bu da yeni IPS'lere göre 2ms falan kazandırır sana.

En son 2017'de falan monitör panellerine falan göz gezdirdiğini sanıyorum çünkü yeni IPS'lerden bihaber yazılmış bir mesaj bu.

Mümkünse sadece monitörün sayfasına gidip "teknik özellikler" bölümünden bakıp kendinize göre yorumlayıp mesaj yazmak yerine araştırıp değerlendirip akabinde öneride bulunun.

İyi forumlar.

Geri
Yukarı