ASUS TUF VG279QM 27" 1ms 280Hz ölü piksel oluştu

Omermete

Decapat
Daha fazla  
ASUS TUF VG279QM 27" 1MS 280HZ Marka monitör aldım 1 ay 40 gün oldu, aslında yoktu fakat ama şu anda dikkatimi çekti ve dikkatimi çektiği için gözüm sürekli oraya kaçıyor... Sorun çıkar mı sizce? Ölü pikselmi bu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

5'ten aşa olunca değişmediklerini söylüyorlar böyle bir saçmalık yok daha az önce yakaladım ölü pikseli

Maalesef ASUS'ta öyle bir saçmalık var 5 ölü piksel altını kapsamıyor. Mesela monitörden bağımsız olarak Monster markasını pek tutmam ama tek ölü piksele bile yeni panel takıyorlar. Yanlış hatırlamıyorsam birisi tüketici heyetine gidip öyle çözmüştü sorununu değiştirmediler diye ASUS'la kendi aranızda çözebileceğinizi düşünmüyorum.

Hocam azıcık araştırma yapsanız TUF serilerinde ölü piksel sorunun olduğunu bilirsiniz. En sorunsuz monitörü şuanda ASUS 27" PG27AQDM 0.03Ms 240HZ OLED 2K FreeSync/G-Sync DP HDMI Gaming Monitor.

Peki hocalarım kendimi rahatlatmak açısından söylüyorum performansıma vs zarar verirmi bu işlem az para değil 9 k civarı'na aldım. madem değiştiremeyeceğiz rahat olup kullanmayamı devam etmeliyim yoksa küçük siyah nokta bana sorun çıkarırmı :(

Hocam azıcık araştırma yapsanız TUF serilerinde ölü piksel sorunun olduğunu bilirsiniz. En sorunsuz monitörü şu anda ASUS 27" PG27AQDM 0.03Ms 240Hz OLED 2K FreeSync/G-Sync DP HDMI Gaming Monitor.

O fiyata sorun çıkıyorsa zaten ASUS'u kapatıp gitsinler.

Peki hocalarım kendimi rahatlatmak açısından söylüyorum performansıma vs zarar verir mi bu işlem az para değil 9 k civarı'na aldım. Madem değiştiremeyeceğiz rahat olup kullanmayamı devam etmeliyim yoksa küçük siyah nokta bana sorun çıkarır mı :(

Tek renktemi mevcut

hayır hocam beyazda görüyorum yeşilde görüyorum sarıda görüyorum kırmızı ve siyahta görmüyorum
THH başvurun akılları başlarına gelsin 3 piksel diye bir kural yok kusurlu mal, sen alırken ölü piksel olmadığını bilerek alıyorsun. Garanti süresince ölü piksel çıkmışsa hele ki 1 ay gibi bir sürede, sen haklısın.

Geri
Yukarı