ASUS TUF VG27AQ 27" 165Hz 1ms alınır mı?

Rapid IPS daha kaliteli bir paneldir. Sıralama yapacak olursak, IPS > nano IPS > Rapid IPS.
IPS'in kronik problemleri nano IPS'te giderilmeye çalışılmıştır ancak ghosting ve IPS glow problemleri devam etmektedir. Rapid IPS'te ise ghosting problemi çözülmüştür ve ayrıca ölü piksel çıkma olasılığı azaltılmıştır. Tek eksisi IPS glow olasılığı fazla. O da farkedilmeyecek derecede oluyor.

Nano IPS, IPS'den iyi diye biliyorum.

Uykuluydum. Şaşırmışım. Uyardığınız için teşekkürler. Doğru sıralama aşağıdaki gibidir:

Rapid IPS > Nano IPS > IPS

Uygun değil hocam. Benim önerdiğim hem 300TL daha ucuz hem de Rapid IPS.
Her sitede altında ölü piksel var yorumları var. Rapid IPS donanımsal bir özellik değil çok da abartmamak lazım. 144 yerine 165 olması bir artı o konuda haklısınız.

Her sitede altında ölü piksel var yorumları var.
Her sitede? Rapid IPS panelli monitörlerde ölü piksel şikayetleri diğer firmalara göre daha az. Ayrıca, ölü piksel şikayetleri esas LG'den geliyor. Samsung'dan sonra LG, en çok ölü piksel şikayeti alan firmalardan biri. Ayrıca, LG monitörlerde "black uniformity" çok kötü.
Rapid IPS donanımsal bir özellik değil çok da abartmamak lazım. 144 yerine 165 olması bir artı o konuda haklısınız.
Bunu diyorsanız zaten Rapid IPS'ten bihabersiniz demektir. :D
Rapid IPS monitörler dışında 1ms tepkime süresine boost yapıp ghosting almayan çok az IPS monitör var. Yani, olay tazeleme hızı değil.

Yanlış bilgi
Rapid IPS > Nano IPS > IPS Bunu kim söylüyor.
Her sitede? Ayrıca, ölü piksel şikayetleri esas LG'den geliyor. Samsung'dan sonra LG, en çok ölü piksel şikayeti alan firmalardan biri. Ayrıca, LG monitörlerde "black uniformity" çok kötü.

Bunu diyorsanız zaten Rapid IPS'ten bihabersiniz demektir. :D
Rapid IPS monitörler dışında 1ms tepkime süresine boost yapıp ghosting almayan çok az IPS monitör var. Yani, olay tazeleme hızı değil.
Gülünecek bir şey yok. Bence siz bir araştırıp öğrenin. Nano IPS ile Rapid'in aynı şey olmadığını bile bilmiyorsunuz. Bir de sıralama yapmışsınız. Yanlış. Rapid IPS bir panel türü değildir. IPS panel'de pikselleri hızlandıran bir yazılımsal durumdur. Nano IPS ise piksellerdeki ışıkla oynayan doğru renk gamutuna ve yüksek RGB aralığına çıkabilen bir panel türüdür. Uydurmasın hiç kimse. Asus Fast IPS demiş MSI Rapid IPS diyor. Yazılımsal yaklaşımlar. Rapid'i de donanımsal bir fark zannetmeniz. Biraz araştırın öğrenin sonra güzelce gülünüz. 😀😀
Ekran Resmi 2022-05-20 01.26.45.png

Merhaba, bu monitörü almak istiyorum 3070 Ti ile birlikte kullanacağım merak ettiğim şey bazı yorumlar da gözüme çarptı, 2K çözünürlükte alabileceğin Max FPS 120'dir diye bir şey var mı? Beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

Rapid IPS Fast IPS diye bakma Quantum Dot ya da Nano IPS bir monitöre yönelmen yeterli. Bütçene göre. Pazarlama stratejilerini işe yarar da olsa donanımsal özellik zannedip kanma yani demek istediğim o. Şimdiden hayırlı olsun alacağın monitör.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gülünecek bir şey yok. Bence siz bir araştırıp öğrenin. Nano IPS ile Rapid'in aynı şey olmadığını bile bilmiyorsunuz. Bir de sıralama yapmışsınız. Yanlış. Rapid IPS bir panel türü değildir. IPS panel'de pikselleri hızlandıran bir yazılımsal durumdur. Nano IPS ise piksellerdeki ışıkla oynayan doğru renk gamutuna ve yüksek RGB aralığına çıkabilen bir panel türüdür. Uydurmasın hiç kimse. Asus Fast IPS demiş MSI Rapid IPS diyor. Yazılımsal yaklaşımlar. Rapid'i de donanımsal bir fark zannetmeniz. Biraz araştırın öğrenin sonra güzelce gülünüz. 😀😀
Rapid IPS, kristal niteliğinde görüntü sağlamaktadır. Yani, düz IPS'ten daha canlı görüntüler verir ve renk skalası yüksektir. Sadece yazılımla görüntüyü arttırmak mümkün değil.
Sen daha bunu bilmeden konuşuyorsun.

Evet, Rapid IPS'in tek artısının yenileme hızı olduğunu zanneden bendim ya zaten. Araştırıp öğrenecek kişi varsa o da sizsiniz. Bilmediğiniz konular hakkında yorum yaparsanız böyle tutarsız yorumlar yaparsınız, uydurma olduğu çok belli olur. Yapmayın. Bir konu hakkında bilginiz yoksa fikriniz de olmasın.
Önce, tek artısı yenileme hızı dediniz. Ghosting olayından bihaber olduğunuz belliydi.
Şimdi de sadece yazılımsal iyileştirme diyorsunuz.
Tavsiyelerinizin dinlenmemesini öneriyorum. Bilip bilmeden konuşuyorsunuz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı