Çözüldü ASUS TUF VG27AQ G-Sync özelliği RX 6700 XT ile kullanılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

JayzDmx59

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemi yeni aldım ve çok da hakim değilim böyle konulara. Ekran kartımda bu özelliği kullanabilir miyim? Veya otomatik olarak FreeSync diye bir şeyle eşleşiyor gibisinden şeyler okudum. Ama Software'da Adaptive Sync diye bir şey çıkıyor ve açık gözüküyor. Monitörümde etiketinde olsun kutusunda G-Sync logosu var. Fakat Hepsiburada gibi sitelerde G-Sync ve FreeSync diyor anlamadım.
Adaptive sync.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bak sende açık olan özellik Adaptive Sync özelliği. Adaptive Sync ve Free Sync aynı görevi gören farklı firmaların monitör yazılımına koydukları yırtılma önleyici yazılım diyebiliriz.

G-Sync açamazsın. AMD kart ile G-Sync açılmıyor. Sadece FreeSync açılabiliyor.
Kısaca şu an senin ekran kartında Free Sync açık. Monitör menüsünden Free-Sync kapalıysa onu da açarsan daha stabil olur. 👍
Bak sende açık olan özellik Adaptive Sync özelliği. Adaptive Sync ve Free Sync aynı görevi gören farklı firmaların monitör yazılımına koydukları yırtılma önleyici yazılım diyebiliriz.

Kısaca şu an senin ekran kartında Free Sync açık. Monitör menüsünden Free-Sync kapalıysa onu da açarsan daha stabil olur. 👍

Çözüm

Teşekkür ederim

Geri
Yukarı