ASUS TUF VG27WQ1B ölü piksel

xxkral_tr

Decapat
Daha fazla  
ASUS TUF VG27WQ1B monitörü yaklaşık 20 gün önce aldım iade süresi 30 gün. Siyah ekran açınca ölü piksel testinde ortada çok dikkatli bakınca bir pikselin rengarenk göründüğünü fark ettim normal kullanımda farkedilmiyor ancak siyah ekran açınca bir pixelde her renk gözüküyor, ancak diğer renklerde yok sadece siyah ekranda belli oluyor, mavi yeşil gibi renklerde normal çalışıyor. Bitane daha ekranın sol tarafında nokta var ama onun toz olup olmadığını anlayamadım. Curved ve VA panel olduğu içinde gece ışık sızması oluyor bu normal diyorlar. İade etmeli miyim bunlar yüzünden 2700TL'ye aldım ancak iade edersem 3300 TL'ye alabiliyorum aynı monitörü sizce ne yapmalıyım?(laptopa eski bir HDMI ile bağlanıyorum başka cihazda test edemedim)

Hocam aynı sorunu bende yaşadım bilgisayarı açıp kapatınca ilginç bir şekilde düzeldi ama garantisi devam ediyorsa gönderin.

İade edip 500 600tl fazlasını vereceğim monitörde 5 6 tane olmayacağından emin değilim bunda 1 tane var ama Asus garanti için en az 5 tane ölü pixel istiyor, diyolar.

Samsungda da kronik ölü pixel sorunu var diyolar ve karşılaştırdım benim monitörden 4 5 tane eksiği var.

Yeni konular

Geri
Yukarı