ASUS TUF Gaming VG27WQ1B ölü piksel çıkması

HasanBluee

Kilopat
Daha fazla  
Monitör
ASUS TUF GAMING VG27WQ1B
İtopya'dan yeni bir monitor aldım ve tam ekranın ortasında ölü pixel var. 3 farklı HDMI kablosuyla ve 2 farklı sistemde test gerçekleştirdim, sonuç değişmedi. Bunun yanında fabrika ayarlarına da aldım. Bu konuda ne yapabilirim? İtopya'da çalışan arkadaş bana 1 tane ölü pixeli değiştirmeme ihtimalleri olduğunu söyledi ancak arkadaş destek ekibinden değildi, satıştan birisiydi. Sizce bu durumda ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar. Siz böyle bir sorun yaşadınız mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün bende itopya dan monitör siparişi verdim. Sipariş geçmeden önce aradım. " Ölü piksel çıkınca iade alıyor musunuz ? " diye sordum. " 1 ölü pikselde dahi değişim olur " dedi ve sipariş verdim. Bu durumda senin mağduriyetini hemen gidermeleri lazım.

Daha az önce aradım. Asla değişim yapmıyorlar. Servise yollayacağız diyorlar bana daha detay verebilir misiniz? Ne ürün aldınız?

AOC 24" 2k monitör siparişi vermeden önce aramıştım. Belki servis sonrası piksel onayı aldıktan sonra değişim yapacaklardır. Çünkü bana net olarak değisim yapacaklarını söylediler. Umarım yalan dolan değildir.

AOC 24" 2k monitör siparişi vermeden önce aramıştım. Belki servis sonrası piksel onayı aldıktan sonra değişim yapacaklardır. Çünkü bana net olarak değisim yapacaklarını söylediler. Umarım yalan dolan değildir.
Bugün götüreceğim itopya acıbademe güncellerim burayı.

Eğerki olumsuz yaklaşırlarsa açmadan iade etmeyi düşünebilirim. Net olsunlar isterim. Benim telefon konuşmamıda aktarabilirsin diyeceğim ama geç olmuş gibi
Gittim orada taktılar prize ölü pixel çıkmadı. Çıksa da almayacağız dediler. Eve geldim şimdi yine var ölü pixel. Hdmi veya display port bağlamadım, sadece güç kablosu ile bağladım ve ekranı açtığım gibi kırmızı bir şekilde karşımda ölü pixel. Almayın bence çok uğraştırıyorlar

Yarın sizi örnekleyerek telefon açacağım ve önceki telefon konuşmamızıda piksel garantili söylemlerini hatırlatacağım. Ne diyecekler merak ediyorum. 24" 2k monitör tercih ettim full hd bile olmasın istemişken ölü piksele razı gelmeyi düşünmüyorum.

Yarın sizi örnekleyerek telefon açacağım ve önceki telefon konuşmamızıda piksel garantili söylemlerini hatırlatacağım. Ne diyecekler merak ediyorum. 24" 2k monitör tercih ettim full hd bile olmasın istemişken ölü piksele razı gelmeyi düşünmüyorum.
İsmim Hasan Petek, eğer ki referans istersen sipariş numaramı verebilirsin (230923104910069484). Bugün işten erken çıkış ile çıktım ve taksiyle ürünü götürdüm elim boş döndüm. Önümüzdeki günlerde İstanbul Acıbadem şubesine giderek iade etmeyi ve bir daha ne İtopya ne de Asus’un önünden geçmeyi düşünüyorum. Özellikle İtopya’nın müşteriyi korumamasına karşın büyük hayal kırıklığına uğradım. Gittiğimde ses kaydı aldım, değişim yapmayacakları, 7300 TL olarak satın aldığım monitörü iade edip 10,300 TL olarak almam getekeceğini belirttikleri kayıtlı bir şekilde mevcut. Burada yasalara karşı bir şey olup olmamasını geçtim, bu tamamen müşteriyi madur etmektir ve kandırmaktır. İddialarına göre mağazadan alırsak ölü pixel testi yaparak veriyorlarmış, peki online siparişlerde neden yapılmıyor dedim, online farklı diyorlar 😅

Bana bir müşteri temsilcisi (İlkay Bey) gelin değişim konusunda yardımcı olacağız dedi, ancak gittiğimde yok değiştirmiyorlar arkadaş.

İsmim Hasan Petek, eğer ki referans istersen sipariş numaramı verebilirsin (230923104910069484). Bugün işten erken çıkış ile çıktım ve taksiyle ürünü götürdüm elim boş döndüm. Önümüzdeki günlerde İstanbul Acıbadem şubesine giderek iade etmeyi ve bir daha ne İtopya ne de Asus’un önünden geçmeyi düşünüyorum. Özellikle İtopya’nın müşteriyi korumamasına karşın büyük hayal kırıklığına uğradım. Gittiğimde ses kaydı aldım, değişim yapmayacakları, 7300 TL olarak satın aldığım monitörü iade edip 10,300 TL olarak almam getekeceğini belirttikleri kayıtlı bir şekilde mevcut. Burada yasalara karşı bir şey olup olmamasını geçtim, bu tamamen müşteriyi madur etmektir ve kandırmaktır. İddialarına göre mağazadan alırsak ölü pixel testi yaparak veriyorlarmış, peki online siparişlerde neden yapılmıyor dedim, online farklı diyorlar 😅

Bana bir müşteri temsilcisi (İlkay Bey) gelin değişim konusunda yardımcı olacağız dedi, ancak gittiğimde yok değiştirmiyorlar arkadaş.
İsterseniz ses kaydını size iletebilirim.

Geri
Yukarı