ASUS TUF VP24vq vs ASUS TUF VP24vqe

1903Eagle

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, herkese iyi forumlar. Bir monitör almaya karar verdim uzun araştırmalar sonucumda. VA panel ve Curved monitörler daha çok hoşuma gittiği için bu iki monitör arasında kaldım.

İki monitörün karşılaştırması burada özelliklerinin çoğu aynı sadece candela değeri VG24vq modelinde 350 CD VG24vqe modelinde 250 CD. Aklıma takılan şu. VA paneller siyahları daha siyah beyazları da daha beyaz gösterdiği için 250 CD sorun olur. Daha çok CS:GO oynuyorum herkesin bildiği gibi siyah alanlarda ghosting sorunu olmasını kimse istemez. Bu iki monitörden birini kullanan ya da iki monitörü daha önce canlı olarak gören arkadaşlar bilgi verirse sevinirim. Hangi monitörü almalıyım? Şimdiden teşekkür ederim.

Düz;

Kavisli;

Bu ikisi daha iyi olur CS:GO için, dediğiniz monitörlerde ghosting var. Ve renkler iyi değil.

Bence bunu almalısın VA paneldense.
DELL neden o kadar ucuz
Düz;

Kavisli;

Bu ikisi daha iyi olur CS:GO için, dediğiniz monitörlerde ghosting var. Ve renkler iyi değil.
LG 24GN600-B modelide aklımdaydı bir ara

DELL S2422HG nasıl 27 inç sevmiyorum

Monitör olayı çok göreceli bir kavram. Kağıt üstündeki özelliklerine bakarak iyidir kötüdür demek biraz zordur. Tecrübe etmek ya da güvenilir bir inceleme sitesinin verilerine bakmak gerekir. Ben de her daim RTINGS'teki verilere bakarım. Orada incelemesi yoksa DisplayNinja ve BlurBusters forumuna bakarım. Üst düzey mücadeleci FPS oyunlar oynuyorsanız orta bütçe için XG2402'yi, nispeten daha düşük bütçe için ise XL2411P'yi öneririm. Bunlar TN paneller ama oyundayken hissettirdiği akıcılık 240HZ monitörlerden bile daha iyi olduğu söyleniyor. 3K civarına AW2521HF şu an İtopya'dan alınabilir. Para çoksa 10000DAYS'in de kullandığı VG259QM alınabilir. Bu saydığım son 2 monitör aynı paneli kullanır ve performansları arasında birkaç MS vardır, ASUS 1 2 MS önde, göz ardı edilebilir.

Bu monitör de bu fiyata üzmez. Gaming Gecesinde 1500 - 1600 TL civarına da düşebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı