Asus TUF X570 PLUS vs TUF B550 Plus

Overhead61

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, anakart seçiminde arada kaldım. X570 aldım fakat iade hakkım duruyor. Fiyatı muadillerine göre çok uygun olduğundan ve 570 çip , anakart soğutma fanı , 2 adet PCIe 4.0 olduğundan tercih ettim. Sizce hangisi daha iyidir ?

Asus TUF B550 PLUS ATX ( 2.600 TL ) TUF GAMING B550-PLUS|Anakart|ASUS Türkiye
Asus TUF X570 PLUS ATX ( 2.950 TL ) TUF GAMING X570-PLUS|Anakart|ASUS Türkiye

Sistem ;
Ekran Kartı = Asus Tuf 3060 3 fanlı
Anakart = Asus Tuf b 450 MPlus 2 ( mATX )
İşlemci = Ryzen 5.600X
İşlemci Soğutucu = Dark Freezer x129
Ram = HyperX Fury 3.600 Mhz CL17 ( 8 gb x 2 = 16 gb )
PSU = Asus Tuf 650W 80+ Bronze
SSD = WD BLACK SN 850 1TB 7.000 / 5.500 + PNY XLR8 1TB 3.500 / 3.000
Kasa = Asus Tuf GT301 ATX Mid Tower

Son düzenleyen: Moderatör:
B550 kullanıyorum ama X570 tabiki daha iyidir.
X570 anakartlar bu chipset içindeki en üst düzey anakartlardır. X570 seçerdim ben olsam.
Çok teşekkür ederim , arada 350tl kadar bir fark var bunun için değer diye düşünüyorum ben de sağolun.

Tam emin değilim ama hepsiburada olabilir. 1.5 yıl önce aldım ama fiyatlar ve satıcılar çok değişmiştir şimdi.
Ben ürünü vatandan aldım fakat seri numarasından garanti sorguladığımda 16 ay garantisi kalmış gözüküyordu. Üstünde 36 ay garanti yazıyor. Sizde de böyle bir sıkıntı olmuş muydu ?

Ben ürünü vatandan aldım fakat seri numarasından garanti sorguladığımda 16 ay garantisi kalmış gözüküyordu. Üstünde 36 ay garanti yazıyor. Sizde de böyle bir sıkıntı olmuş muydu ?
Ürünün garantisinin 24 ay olması lazım diye biliyorum. Ben 2 yıllık garantiyle kullanıyorum şu an. Bir sorun olmadı yani.

Tuf x570 gaming plus modelinin garantisi 3 yıldır. Nereden alırsanız alın. Bende kullanıyorum. 5900x ve 6900xt ile. Herhangi bir problem yaşamadım. 1.5 yıl garantisi daha var ve ben satmaya karar verdim. Msi ve gigabyte in yeniledikleri s modellerden almayı planlıyorum. Tüm parçalarım kendince premium, anakartım bir tık giriş seviyesine kaldı.. Bu modelin vram leri çok ısınmaz, fakat 65 ve üzerine kolay çıkıyor ve bu durumda chipset fanları çalışıyor. Oyun oynayan birisi duyamaz bile orası ayrı tabi.. 2 m2 yuvası var ve beslemeleri üstteki cpu alttaki chipset. 2 tane gen4 yada 1 gen4 16x gpu ve bit de gen4 m2 kullanacak birisi b serisi ile sorun yaşar. Tecrübeyle sabittir :)) vatandan b serisinin en kralını çok uyguna aldım b550 aorus master. 1 saat bile denemedim/kullanmadım. M2 taktığın anda gpu gen4 x8 e düşüyor. %2-3 filan fark eder diyebilir insanlar, çok önemli değil. Performans için sistemi ince eliyorsun, sonra aptal bir chipset gelip seni geri çekiyor. Mantıksız.. X570s modelleri x570 chipset ini kullanıyor. Birebir. Fakat özellikle vram leri ve vram teknolojileri değişti markalarda. Ram topolojilerinde ciddi değişiklikler var. Özellikle benim gibi 4x8 kullanacaklar için biçilmiş kaftan. S ibaresi sözde silent, sessiz model. Özde sadece chipset fanları artık yok. Fakat çok kaliteli vram ve genel olarak önlü arkalı anakart soğutmaları kullanmışlar. Gittikçe de yakışıklı oluyor modeller. Sonunda yeşilciler gibi güzel ve iş gören mobo lar üretiliyor bizin tarafta..

Tuf x570 gaming plus modelinin garantisi 3 yıldır. Nereden alırsanız alın. Bende kullanıyorum. 5900x ve 6900xt ile. Herhangi bir problem yaşamadım. 1.5 yıl garantisi daha var ve ben satmaya karar verdim. Msi ve gigabyte in yeniledikleri s modellerden almayı planlıyorum. Tüm parçalarım kendince premium, anakartım bir tık giriş seviyesine kaldı.. Bu modelin vram leri çok ısınmaz, fakat 65 ve üzerine kolay çıkıyor ve bu durumda chipset fanları çalışıyor. Oyun oynayan birisi duyamaz bile orası ayrı tabi.. 2 m2 yuvası var ve beslemeleri üstteki cpu alttaki chipset. 2 tane gen4 yada 1 gen4 16x gpu ve bit de gen4 m2 kullanacak birisi b serisi ile sorun yaşar. Tecrübeyle sabittir :)) vatandan b serisinin en kralını çok uyguna aldım b550 aorus master. 1 saat bile denemedim/kullanmadım. M2 taktığın anda gpu gen4 x8 e düşüyor. %2-3 filan fark eder diyebilir insanlar, çok önemli değil. Performans için sistemi ince eliyorsun, sonra aptal bir chipset gelip seni geri çekiyor. Mantıksız.. X570s modelleri x570 chipset ini kullanıyor. Birebir. Fakat özellikle vram leri ve vram teknolojileri değişti markalarda. Ram topolojilerinde ciddi değişiklikler var. Özellikle benim gibi 4x8 kullanacaklar için biçilmiş kaftan. S ibaresi sözde silent, sessiz model. Özde sadece chipset fanları artık yok. Fakat çok kaliteli vram ve genel olarak önlü arkalı anakart soğutmaları kullanmışlar. Gittikçe de yakışıklı oluyor modeller. Sonunda yeşilciler gibi güzel ve iş gören mobo lar üretiliyor bizin tarafta..
Benim şu anki anakartım asus tuf b450 m plus2 , bu anakart henüz 45 dereceyi görmedi. Kasa içi hava akışım oldukça iyi. X570 in de 50 dereceleri görmemesini umuyorum. Aldım fakat daha taktırmadım. Genel olarak da bilgi paylaşımınız için teşekkür ederim , içimi rahatlattınız açıkçası. Ben de asus ile görüşüp sistemde garantisini 3 yıla çıkarttım.

Geri
Yukarı