ASUS TUF X670E ve ASUS ROG STRIX B650E-F

Korky

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, Kıbrıs'ta ASUS TUF X670e ve ASUS ROG STRIX B650E-F aynı fiyat. Bu anakartlar hakkında bilgi ve kullanım tecrubesi olan arkadaşların fikirlerini ne? İnternette değişik değişik bilgiler var. Bir kısım çok memnun, bir kısım uzak durun diyor. ROG B650E-F modelinin Ethernet soketi arızalı diye bilgiler var, TUF X670E'de ise ısınma ve çipset sorunu olduğu yazılıyor. Her iki anakartda da geç açılma problemi yaşanıyormuş. Diğer modellerden, Gigabyte'da coil vine sıkıntısı yaşanıyor, MSI'da geç açılma problemi var, ASRock şahsen tercih etmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartta coil whine sorunu nedir? MSI'da geç açılma sorunu nedir? Kulaktan dolma birkaç bilgi duyup sıralamışsın.

Bütçeni söyle ona göre öneri yapalım. Alınmayacak modelleri söylüyoruz zaten.

Kulakdan dolma nedir? Amazon'a girip bir bak, Newegg'e girip bir bak, Reddit'e girip bir bak. Araştırıp, inceleyip öyle soruyorum. Var ki sorma gereği duydum. Adamlar 6-7 dk açılma sürelerinden bahsediyorlar. Gigabyte alan adam 3 değişim yapmasına rağmen hala daha coil vine sorunu ile cebelleşiyor. Bu arada coil vine bobinlerin ısınmasından dolayı ortaya çıkan rahatsız eden bir cızırtı sesi. Özellikle ekran kartlarında ve PSU'larda görünen bir olay. Kullandığın bir AM5 anakart modeli varsa ve yazdığım sorunları yaşamıyorsan tavsiye edebilirsin. 2 aydır araştırıyorum. Başlıkta yazdığım anakrtların fiyatları 7000 TL. Tavsiye değil bilgi almak için sordum. Eğer belirttiğim modellerden herhangi birini kullanan varsa problem yaşıyor mu yaşamıyor mu diye tecrubelerini istedim.

MSI hangi modelinde geç açılma problemi varmış? Tamamen sistemle alakalı durum.
Anakart tarafında MSI'dan şaşmayacaksın.

Dostum MSI B650I Edge ITX, MSI B650 MPG Edge, MSI X670-P Pro Wi-Fi modelleri 50-60 (1dk) gibi açılma süreleri var. Bu modeller dışındaki modellerin durumunu tam olarak bilmediğimden, şahsen kullanıcalardan bilgi almak için sorma gereği duydum. Bir geç açılma problemi var, özellike expo ayarı açıldığı zaman. ASUS'ta durum daha da vahim, 2 ile 6dk gibi açılma sürelerinden şikayet ediliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum MSI B650I Edge ITX, MSI B650 MPG Edge, MSI X670-P Pro Wi-Fi modelleri 50-60 (1dk) gibi açılma süreleri var. Bu modeller dışındaki modellerin durumunu tam olarak bilmediğimden, şahsen kullanıcalardan bilgi almak için sorma gereği duydum. Bir geç açılma problemi var, özellike expo ayarı açıldığı zaman. ASUS'ta durum daha da vahim, 2 ile 6dk gibi açılma sürelerinden şikayet ediliyor.
Yok 15 dakikadır o canım. Güzel dalga geçmişler hocam nerede yazmışlarsa bunu. 20 saniyeden fazla açılma süresi olan bu düzeyde sistemlerde genel olarak bir sorun vardır. Olamaz.
Sahibi olduğum sistemde 11-13 saniyelerde açılıyor.

Son düzenleme:
MSI'larda açılma sürelerini yeni gelen BIOS güncellemeleriyle azalttılar. Bir tanıdıkta var MSI X670E Carbon önceden 22 saniye falan sürerken BIOS güncellemelerinden sonra 13 saniyelere kadar düşmüş. Nedenini MSI'a soranlar var yeni soket olduğu için daha sistemlerle tam uyumlu değilmiş ilerleyen zamanlarda yeni güncellemelerle daha da hızlı açılacak.

Yok 15 dakikadır o canım. Güzel dalga geçmişler hocam nerede yazmışlarsa bunu. 20 saniyeden fazla açılma süresi olan bu düzeyde sistemlerde genel olarak bir sorun vardır. Olamaz.
Sahibi olduğum sistemde 11-13 saniyelerde açılıyor.
Evet, zaten benim sorduğum ve bilgi almak istediğim olay o. AM5 sistemlerde geç açılma problemi var. Link ----->
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buraya bir bakarsan çoğu kişinin aynı sorundan müzdarip olduğunu görürsün. Senin sistem AM5 mi?

Herkese merhaba, Kıbrıs'ta ASUS TUF X670e ve ASUS ROG STRIX B650E-F aynı fiyat. Bu anakartlar hakkında bilgi ve kullanım tecrubesi olan arkadaşların fikirlerini ne? İnternette değişik değişik bilgiler var. Bir kısım çok memnun, bir kısım uzak durun diyor. ROG B650E-F modelinin Ethernet soketi arızalı diye bilgiler var, TUF X670E'de ise ısınma ve çipset sorunu olduğu yazılıyor. Her iki anakartda da geç açılma problemi yaşanıyormuş. Diğer modellerden, Gigabyte'da coil vine sıkıntısı yaşanıyor, MSI'da geç açılma problemi var, ASRock şahsen tercih etmiyorum.

ASUS TUF X670E modelini almanı öneririm donanım olarak tam F/P bir anakart.
Anakartların tam özelliklerine bakıp karşılaştırma yapmak istersen buradaki bilgilere bakabilirsin.

MSI'larda açılma sürelerini yeni gelen BIOS güncellemeleriyle azalttılar. Bir tanıdıkta var MSI X670E Carbon önceden 22 saniye falan sürerken BIOS güncellemelerinden sonra 13 saniyelere kadar düşmüş. Nedenini MSI'a soranlar var yeni soket olduğu için daha sistemlerle tam uyumlu değilmiş ilerleyen zamanlarda yeni güncellemelerle daha da hızlı açılacak.

Sağ ol arkadaşım, istediğim bilgi türü bu şekilde, çok teşekkür ederim. Tanıdığınız, expo ayarlarını açarak mı alıyor o kısa süreyi, yoksa normal ayarlar da mı alıyor?

Evet, zaten benim sorduğum ve bilgi almak istediğim olay o. AM5 sistemlerde geç açılma problemi var. Link ----->
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buraya bir bakarsan çoğu kişinin aynı sorundan müzdarip olduğunu görürsün. Senin sistem AM5 mi?
Sistemim imzamda okursan görebilirsin. Bizzat kendim söylüyorum 11-13 saniyelerde açılış yapıyor sistemim. SS mi atayım nasıl inandırayım bilemedim :D
30 saniyede açılan sistemmi olur hele ki AM5/AM4 oranla daha hızlı olması gerekirken.
Windows 11 tarafındada çok sorun şikayet bildiriyordu millet gel gör ki ben çıktığından beri kullanırım sorun yaşamadım. Çok takılma sen reddit postlarına.

Yeni konular

Geri
Yukarı